Aizvērt

Būs skumīgi šķirties

2018. gada 16. maijā, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Būs skumīgi šķirties
Kuldīgas 2. vidusskolas 12. klase: Raits Oto Immers, Laura Balandiņa, audzinātāja Anda Svilpe, Krista Doniņa, Oskars Šēlis, Rēzija Gulbe, Raivis Kancāns, Diāna Harita Bergmane un Kristaps Balandiņš.
Foto: Lāsma Reimane
„Mēs visur piedalāmies un iegūstam labas vietas, esam draudzīgi, sportiski un zinoši,” tā saka Kuldīgas 2. vidusskolas 12. klase. Skolēni stāsta, ko atcerēsies no te pavadītajiem gadiem, un atklāj nākotnes ieceres.
ATMIŅĀ – KOPĀ PIEDZĪVOTAIS

Par Oskaru Šēli audzinātāja Anda Svilpe un klasesbiedri saka – ar viņu viegli sastrādāties, labs ceļabiedrs. Oskars stāsta: „Man paliks labas atmiņas par klasi, jo uzskatu, ka esam vislabākā un mums ir vislabākā skolotāja. Te es varu gūt iedvesmu savai nākotnei. Pavisam noteikti došos uz Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti Rīgas Tehniskajā universitātē. Ceru, ka tikšu budžeta grupā un iegūšu stipendiju. Gribētu labi pelnīt un ceļot.”

Raivis Kancāns saka: „Atmiņā paliks klasesbiedri – ne tikai šie, bet arī sākumskolas un pamatskolas. Vislielākās zināšanas iegūtas pamatskolā, tāpēc atcerēšos tur iegūtos draugus un skolotājus. Varu arī pozitīvi izcelt direktores Guntras Buividas darbu. Darbošanās līdzpārvaldē deva to, ka kļuva vieglāk uzstāties publikas priekšā, iemācījos darboties ar tehniku. Vēl atcerēšos ekskursijas, jo tās bijušas ļoti jautras. Domāju mācīties Policijas koledžā – vēlos kļūt par detektīvu, bet, ja neizdosies iekļūt, tad Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā studēšu par treneri vai fizioterapeitu. Mans sapnis ir ceļot, izveidot ģimeni, uzturēt labas attiecības ar draugiem un palīdzēt vecākiem, jo viņi man devuši ļoti daudz.”

Raits Oto Immers 11. novembra sacensībās vairākus gadus kļuvis par skolas Lāčplēsi. Puisis stāsta: „Mūsu klasē ir bijis viegli izveidot komandu, ar kuru esam ieguvuši godalgotas vietas skolas sacensībās un Aso prātu cīņās. Esam bijuši vienoti un forši. Studēšu uzņēmējdarbību, jo tētim pieder uzņēmums un vēlos palīdzēt attīstīties. Gribētu arī pats izveidot veiksmīgu uzņēmumu.”


IKDIENA MAINĪSIES

Arī Kristapam Balandiņam visspilgtāk atmiņā paliks klasesbiedri. Viņš vēlas kļūt par mežsaimnieku: „Domāju studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Radi strādā šajā jomā, esmu gājis palīgā un ieguvis pieredzi. Patīk būt svaigā gaisā dabā.”

Laura Balandiņa atceras: „Uz šo skolu atnācu 3. klasē, un bija grūti iejusties. Visforšākais kolektīvs izveidojies tieši 12. klasē, jo esam sadraudzējušies, tāpēc būs grūti šķirties. Ikdienas dzīve mainīsies, un, jo vairāk par to domāju, jo skumjāk kļūst. Atmiņā paliks arī skolotāji. Atceros, kā pašreizējā direktore Guntra Buivida mācīja vācu valodu. Viņa jau tad bija ļoti jauka, bet kā direktore ir vēl jaukāka. Grasos stāties Latvijas Lauksaimniecības universitātē un kļūt par agronomi. Esmu saņēmusi Vītola fonda stipendiju. Gribu darīt ko lietderīgu, jo mājās ir saimniecība. Pēc studijām vēlos atrast darbu profesijā un arī mājās attīstīt saimniecību. Mamma visus šos gadus mūs ar brāli Kristapu ir audzinājusi viena, tāpēc gribu par viņu parūpēties un dot visu to labāko.”


BIJUŠI LABI SKOLOTĀJI

Krista Doniņa te mācās no 1. klases un spilgti atceras 1. septembri, jo bijusi ļoti nobijusies. „Kur studēšu, vēl nezinu, bet gribētu kļūt par policisti vai apgūt floristiku.” Klasesbiedri piebilst, ka Kristai padodas skaisti ziedu pušķi.

Rēziju Gulbi skolasbiedri sauc par klases mammu. „Man ir vislabākie klasesbiedri. Pēc 9. klases bija nedaudz bēdīgi, ka daudzi aizgāja prom. Atcerēšos ekskursiju uz Bulgāriju un Krieviju. Krievu valodas skolotājai Irinai Stikutei vienmēr izdodas noorganizēt labas ekskursijas. Plānoju studēt Latvijas Universitātē par pirmsskolas un sākumskolas skolotāju, jo man patīk bērni un gribu viņiem kaut ko iemācīt. Mērķis ir atvērt privāto bērnudārzu,” saka Rēzija.

Diāna Harita Bergmane: „Spilgti atmiņā paliks matemātikas skolotājs Pēteris Kairišs, jo viņš savu darbu prot ļoti labi – prot iemācīt jebkuram. Bija plānots studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātē par veterinārārsti, bet ķīmija neiet tik spīdoši, tāpēc šaubos, vai tur iekļūšu. Ja ne, tad Kuldīgas tehnikumā mācīšos loģistiku – tā ir interesanta un noderīga nozare. Gribu pabeigt 12. klasi, pēc tam nākamo skolu un darīt visu, lai mamma būtu gandarīta par to, ko esmu sasniegusi.”

Intervijas laikā skolā nebija Hardija Madelāna, Adama Jorena Stateviča un Niklāva Braša.


„ESAM MAZ, BET VĀRDS IZSKAN”

Audzinātāja A.Svilpe saka: „10. klasē bijām lielāks bariņš, bet, kā jau tas dzīvē notiek, daļa aizgāja prom. Esam palikuši 11. Par saviem bērniem neko sliktu negribas teikt, bet, protams, esam par kaut ko strīdējušies un viens uz otru apvainojušies, taču tas bijis reti. Šī klase ir īpaša ar to, ka te mācās Laura un Oskars, kuri skolas godu aizstāv dažādās olimpiādēs un gūst panākumus. Viņi kopā ar citiem klases jauniešiem darbojas līdzpārvaldē. Mēs esam maz, bet mūsu vārds izskan. Atmiņā paliks ekskursijas: esam bijuši Lietuvā, Somijā, drīz brauksim uz Stokholmu. Jaunieši ir jauki un sirsnīgi. Ceru, ka katrs atradīs savu vietu un piepildīs savus sapņus.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi