Aizvērt

Nevis konkurence, bet vienlīdzība

2018. gada 18. maijā, 01:00
Raksta autors: Jauno žurnālistu skola
Nevis konkurence, bet vienlīdzība
Padures mazpulcēni Ritvars Trumsiņš, Viesturs Andersons un Kristiāns Millers rāda, ka apguvuši tomātu audzēšanu.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra (BJC) pavasara svētkos "Cita spēle" pats interesantākais bija tas, ka vienā ēkā atradās tik daudz pulciņu un skolēnu ar dažādām interesēm. Pat tad, ja katrs darīja ko citu, visus vienoja satraukums par to, kā labāk parādīt sava pulciņa veikumu. Pasākums bija paredzēts 1905. gada parkā, bet lietus dēļ notika telpās.
SVĒTKI IR GAIDĪTI

„Pasākums domāts tam, lai cilvēkiem no malas pulciņi parādītu, ar ko tie nodarbojas,” stāsta Inese Astaševska, BJC direktore. „Mērķis nav izvērtēt, kurš labāks vai sliktāks, jo tie nav salīdzināmi.” Pavisam BJC pārziņā ir 92 pulciņi Kuldīgas novadā, bet šeit piedalījās vairāk nekā 30. Toties visas jomas tika pārstāvētas: mūzika, dejas, radošā industrija, tehniskā jaunrade u.c. Vēl varēja apmeklēt Ventspils SIA Aspired radošās darbnīcas un apskatīt skolēnu mākslas darbu izstādi Veltījums Latvijas simtgadei.

Jaunieši šo notikumu uztvēra ļoti nopietni. Viņi aizkulisēs uzstāšanos izmēģināja vairākas reizes, pielaboja pat sīkākos defektus. Tie, kuri bija skatītāju lomā, vai arī tie, kuri gaidīja mirkli, kad būs jāuzstājas, brīvajā laikā citu pulciņu darbnīcās centās iemācīties vēl kaut ko vai ieguva jaunus draugus. Šķiet, ka gandrīz visi, kuri bija atnākuši, jau darbojas dažādos pulciņos: korī, ansamblī, deju kolektīvā, vizuālās mākslas, korespondentu un citos. Dalībnieki stāstīja, ka šo dienu ļoti gaidījuši. Viņi nervozēja, bet vienlaikus labi pavadīja laiku, runājoties, iepazīstot citu pulciņu pārstāvjus, fotografējoties pie fotosienas jeb Citas spēles vannasistabā.


KATRAM KAS SAVS

Ritvars Trumsiņš stāstīja, ka mazpulkā var uzzināt, piemēram, kā pareizi izaudzēt tomātus: „Es varēšu dot padomus par audzēšanu. Tas, ka es to zināšu un mācīšu citiem, nākotnē cilvēkiem dos vairāk tomātu.”

„Es bērniem mācu zīmēšanas pamatus,” stāsta vizuālās plastikas pulciņa vadītāja Inta Polde. Bērniem no 1. līdz 4. klasei viņa māca kompozīciju, skolēni arī pludina krāsas, strādā ar mālu. Pulciņā nav dalības maksas, pašiem tikai vajadzīgs zīmēšanas bloks. Sofijai (7 gadi), te patīkot viss, jo bērni ir draudzīgi un skolotāja ļoti jauka.

Lāsma Kļaviņa (15) un Terēza Šulca (14) apmeklē mūsdienu deju pulciņu pie skolotājas Agates Hartmanes. Lāsma to dara jau sešus gadus un ir apguvusi dažādus deju stilus. Terēza tur iet gadu, un viņai radusies labāka ritma izjūta. Abām meitenēm patīk gan skolotāja, gan kolektīvs. Būs jau divi gadi, kopš Kalvis Mednieks (14) darbojas multimediju pulciņā, kurā var apgūt iemaņas darbā ar datoru un grafiskajām programmām. Viņam patīk, ka tur esot forša skolotāja Inga Vīksna un visiem kopā ir jautri.


Šī raksta autori – Rūta Mediņa, Ieva Mārsija Jurēvica, Norgita Līga Horste, Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš – darbojas Jauno žurnālistu skolā. Arī tas ir viens no BJC pulciņiem. Viņu uzdevums bija šo pasākumu atspoguļot, tā parādot, kas gada laikā apgūts.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: