Aizvērt

Slovēņu fotogrāfs iemūžina ģimnāziju

2018. gada 21. maijā, 00:00
Raksta autors: Andra Ālīte
Slovēņu fotogrāfs iemūžina ģimnāziju
Fotogrāfs Žans Jelovčans-Pečniks no Slovēnijas savas izstādes atklāšanā Kuldīgas ģimnāzijā.
Foto: Andra Ālīte
Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas bibliotēkā atklāta slovēņu fotogrāfijas studenta Žana Jelovčana- Pečnika darbu izstāde, kurā viņš skolēnus un skolotājus atspoguļojis dažādos pasākumos.
Žans ir fotogrāfijas students profesionālajā koledžā Sežanā, bet no februāra līdz jūlijam ir te praksē, iemūžinot pasākumus ģimnāzijā. Izstādei izlikti 20 attēli. Par iespaidiem apmeklētāji var izlasīt autora vēstulē blakus fotogrāfijām.

Kuldīgā ciemiņš no Slovēnijas pilsētiņas Železniki ieradies kā apmaiņas students programmā Erasmus+, viņš fotografē trīs gadus. Pirms tam darbojies kā fotodizainers, attēlus apstrādājot dažādās datorprogrammās.

„Savā skolā Sežanā meklēju interesantus galamērķus, kur doties kā Erasmus studentam, jo šis ir pēdējais gads, kad varu šādā braucienā doties. Vēlējos te atbraukt, jo neesmu vēl bijis nevienā Baltijas valstī. Slovēnijā Latvija nav labi zināma, tāpēc mana mentore teica, ka Kuldīgā viņai ir pāris labu kontaktu un ka varu doties uz šejieni. Te arī veidoju diplomdarbu par Latvijas dabu,” stāsta viesis.

„Lielākoties laiku pavadu Kuldīgā, un man šī pilsēta ļoti patīk – tā ir kulturāla, te ir daudz jauku cilvēku. Šeit labi var redzēt un sajust latviešu kultūru caur visiem gadalaikiem. Šī ir arī jauka iespēja redzēt vairāk Latvijas rietumu daļu: esmu bijis Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Rīgā un vēl pāris vietās.

Ainavas Latvijā ir ļoti skaistas un krietni atšķiras no Slovēnijas. Mums ir kalnains reljefs, bet te līdzens. Šis līdzenais reljefs ir unikāls, jo te ir daudz vairāk upju un ezeru. Arī meži ir brīnumaini. Nākotnē ceru Latvijā atgriezties, it īpaši vasarās. Šeit ir ļoti skaisti un mierīgi, pilsētā zied daudz tulpju. Slovēnijā tās neturas tik ilgi – maksimums nedēļu vai divas. Bet te tās ir visapkārt,” iespaidos dalās Ž.Jelovčans- Pečniks.

„Esmu priecīgs, ka varu būt šīs skolas fotogrāfs: man patīk skolēni, arī tas, ka viņi tiek iesaistīti dažādās aktivitātēs. Esmu ieguvis daudz draugu gandrīz no visām klasēm. Slovēnijā tas nav tik raksturīgi, ka, teiksim, 23 gadus vecs cilvēks var tā sadarboties ar 16 gadus vecu jaunieti. Tur tas šķiet dīvaini, bet šeit ir pavisam normāli, un man tas liekas interesanti.

Galvenais, ko vēlējos parādīt izstādē, ir kāda fotogrāfija no katras ekskursijas vai pasākuma skolā. Mēģināju ķert jaukus mirkļus, kad, teiksim, kāds apskaujas, kādus grupas foto un tamlīdzīgi. Ar savu darbu gan nekad neesmu īsti apmierināts, jo vienmēr var labāk.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: