Aizvērt

Finālā tiek divas komandas

2018. gada 28. maijā, 03:00
Raksta autors: Inta Jansone
Finālā tiek divas komandas
Jauno satiksmes dalībnieku foruma organizators Normunds Bērzs Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas bērniem skaidro, kas jādara uzdevumā.
Foto: Andra Ālīte
Konkursa "Jauno satiksmes dalībnieku forums" pusfinālā ceļazīmes uz finālu Rīgā 1. jūnijā izcīnījušas divas komandas no Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas: "Kuldīdznieki" un "Alternatīvais 4".
PĀRBAUDĪJUMI SAREŽĢĪTĀKI

Pusfinālā meitenēm par labāko atzīta Kuldīdznieku pārstāve Monta Uzare, bet puišiem šis gods tika Talsu pamatskolas Baikeru pārstāvim Ričardam Vilim Šidlovskim.

Tiesības cīnīties pusfinālā bija ieguvušas 20 vienības, taču uz sacensībām vieglatlētikas manēžā ieradās 15. Veiksmīgi aizvadot gan teorētisko, gan praktisko daļu, par līderiem kļuva Kuldīdznieki (791 punkts), otrajā vietā ierindojās Talsu Baikeri (764), bet godalgoto trijniekā vēl viena mājinieku vienība Alternatīvais 4 (721).

Sacīkšu pirmā kārta triju mūsu novadu bērniem bijusi veiksmīga, jo otrajā iekļuva piecas komandas no Skrundas, četras no Kuldīgas un divas no Alsungas.

Arī 2. kārtā bija jāparāda zināšanas par satiksmes noteikumiem, jāprot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, jāpārzina divriteņa uzbūve, jārāda praktiskās braukšanas prasme. „Taču šajā kārtā pārbaudījumi ir sarežģītāki, piemēram, braukšanas trasē jāapbrauc papildu elementi, bet noteikumi jāizpilda gan individuāli, gan komandā,” skaidro foruma organizators Normunds Bērzs.


INTERESĒ GAN TEORIJA, GAN BRAUKŠANA

Mazā atpūtas brīdī Kurzemniekam izdodas noķert Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5. klases komandu Metāls uz riepām (Kārlis Ivanovskis, Aleksandra Timbere, Laurijs Sāmietis, Elinda Kravinska un skolotāja Iveta Vīksne). Viņi atzīstas: tikai iepriekšējā vakarā uzzinājuši, ka iekļuvuši otrajā kārtā, un nolēmuši – jāpiedalās, pasākums jāizbauda.

Bērni stāsta, ka visinteresantāk ir braukt ar riteni, vēl paticis sniegt pirmo palīdzību, arī teorijas jautājumi nav bijuši pārāk grūti. Kā saka skolotāja: „Konkurenti ir spēcīgi, jo vairākās skolās ir jauno ceļu satiksmes dalībnieku pulciņš. Mūsu bērni ar individuālo sniegumu tiek galā. Skolēnus stimulē arī tas, ka varēja iegūt velosipēdista apliecību.”

Tieši šāds pulciņš, kuram atvēlētas divas stundas nedēļā, darbojas Skrundas vidusskolā. Pedagogs Agris Druvaskalns atbraucis ar veselām piecām komandām: „Bērniem interese par sacensībām ir liela – viņiem patīk gan teorētiskie jautājumi, gan praktiskie uzdevumi.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: