Aizvērt

Dejas: stalta stāja un pārliecība

2018. gada 28. maijā, 01:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Dejas: stalta stāja un pārliecība
Bērni ģimenēm rāda, kādas modernās dejas šajā gadā Kuldīgā iemācījušies pie skolotājas Ineses Olštreinas.
Foto: Andra Ālīte
Ča-ča-ča, džaivu, Vīnes valsi, rumbu un citas dejas, kas apgūtas snēpelnieces Ineses Olštreinas vadītajā moderno deju pulciņā, sākumskolas vecuma bērni parādījuši tuviniekiem.
Nodarbības divreiz nedēļā notikušas Kuldīgas Mārtiņzālē. Sezona bijusi ražena, jo dejotāji daudzkārt piedalījušies sacensībās un dažs pāris ieguvis piecas, cits – astoņas, bet Miks Karlovičs ar Kristenu Kārkliņu – pat 12 pirmās vietas. Kristenas mamma Ilze Kārkliņa, kura pati reiz dejojusi modernās dejas, atzīst, ka par meitas sasniegumiem ir lepna: „Mamma, tētis – visi esam lepni. Gandrīz vienmēr braucu līdzi uz sacensībām un ar prieku noskatos, kā viņa cenšas un kā priecājas, ja izdodas.”

Vairāki vecāki atzīst, ka līdz ar dejošanu bērniem uzlabojusies stāja, un tas esot viens no vērtīgākajiem guvumiem. „Tas ir tik forši, ka bērns iemācās dažādas dejas! Prasme neizzūd, un, kad cilvēks izaug, ballītē nav jāstāv malā,” uzskata Lienīte Pūpola, kuras meita Evelīna dejo piecus gadus.

Kristīne Mūrniece, kuras dēls dejo ceturto gadu, ievērojusi, ka Kristaps kļuvis drošāks: „Iemācījies sevi disciplinēt, uzstāties pasākumos skolā, kāpt uz skatuves un nejust kompleksus publikas priekšā. Viņš ir pieradis, ka sniegums tiek vērtēts.”

Agita Vilnīte dēlu Kristu uz nodarbībām vedot tāpēc, ka novērtē – guvums ir gan fizisks, gan psiholoģisks: „Izveidojas stalta stāja, un tā daudz pastāsta par cilvēku, viņa raksturu, attieksmi. Ja mugura iztaisnojas, arī pārliecība vairojas. Dejojot pārī, sāk veidoties attiecības ar pretējo dzimumu. Puikas iemācās no meitenēm nebaidīties, novērtēt viņas un cienīt.”

I.Olštreina pati dejojusi kopš desmit gadu vecuma un atzīst: šo nodarbi tik ļoti iemīlējusi, ka bez tās savu dzīvi vairs nevarot iedomāties. Pirms gadiem 30 viņa pārcēlusies uz Snēpeli, un kopš tā laika dejas mācījusi Kuldīgas apkaimes skolās, bērnudārzos, kā arī pieaugušajiem Padurē, kur pērn nosvinēta desmitā kopīgā sezona.
Komentāri
Jana
2018. gada 4. jūnijā, 11:53
Viss jau ļoti jauki, tikai Kurzemniekā bildē esiet nogriezuši manu dēlu -kurš ir pieminēts rakstā ar 12 pirmajām vietām! Ļoti neforši!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi