Aizvērt

Kabiles skolā – ar stipriem pavedieniem

2018. gada 30. maijā, 08:00
Raksta autors: Eduards Skabis
Kabiles skolā – ar stipriem pavedieniem
1948. gada absolventes Irēna Grauda (bijusī Beķere), Elga Vēberste (Vītoliņa), Strauja Volmane ar atmiņu kladi Atsveikas un Ināra Liepiņa (Vecais) jaunajai paaudzei Henitai Podkalnei, Norgitai Līgai Horstei un Markusam Zagorskim rāda savu klasesbiedru vēlējumus.
Foto: Eduards Skabis
Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 160. jubilejas salidojumā bija ieradušās arī četras 1948. gada absolventes.
Lai gan salidots ir diezgan bieži, arī šoreiz visām absolventēm, kas beigušas septiņu klašu pamatskolu, bija, ko pārrunāt, jo līdzi paķērusies kladīte ar nedaudz nobružātiem vāciņiem. Tai interesants nosaukums Atsveikas. Uz līniju lapām glītos rokrakstos ierakstīti visu 28 klasesbiedru vēlējumi, ar kuriem dāmas labprāt iepazīstināja jauno paaudzi.


KAS TOREIZ TUR BIJA RAKSTĪTS?
  • Ināra Liepiņa (Vecais), tagad dzīvo Rīgā, atjaunojusi Latvijas Māsu asociāciju, par īpašiem nopelniem Latvijas labā saņēmusi Atzinības krustu: „Mēs, jaunie vanagi, mums pieder gaiss/ Un plašums, tāles vilinošas…”
  • Elga Vēberste (Vītoliņa): „Kad klusās novakarēs debess zilgmē zvaigznes mirdzēs, domās atpakaļ uz veco skolu došos.”
  • Irēna Grauda (Beķere): „Skola, tu mūsu mīļā skola! Nekad es neesmu izjutusi Tevi tik mīļu un tuvu kā šodien, kad no tevis ir jāšķiras. Tikai tagad, aizejot no tevis, es saprotu, cik daudz tu man esi devusi.”
  • Strauja Volmane, kabilniece:„Ceļš uz manu skolu vienmēr būs tas mīļākais.”Ligzda, kurā atgriezties – šādu devīzi izvēlējās Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 160. jubilejas salidojuma organizētāji.


TIK DAUDZ TALANTU!

Gadu pa gadam tika šķetināts vēstures pavediens no Kabiles skolas pirmsākumiem līdz mūsdienām. Hronikas lappuses mijās ar pašdarbnieku priekšnesumiem. Un absolventi, kuriem sarma jau matos, vien nebeidza brīnīties, kur mazā skoliņā tik daudz dziedātāju skanīgām balsīm, tik liels bērnu dejotāju pulks. Un skolai arī ir, ar ko lepoties! Ansambļi piedalījušies novada pasākumos, dejotāji – pat trijos Skolēnu dziesmu un deju svētkos. Šoreiz skolotājai Silvijai Bergmanei izdevies uz dažām dejām sasaukt pat iepriekšējo gadu dancotājus.

Par jauku tradīciju kļuvušas skolas Dzejas dienas, kurās jau 21 gadu jauni talanti tiek atrasti pašu vidū. Vai tas nav pārsteigums – pēc vairākiem gadiem izdzirdēt savu skolā radīto dzejoli svētku koncertā teātra pulciņa iestudējumā? Kurš gan nepazīst skolas avīzi Kabata? Tai šajā mācību gadā 20. jubileja, un redakcijas darbinieku skaits mērāms jau daudzos desmitos! Skolotāji un pulciņu vadītāji kopā ar vēlējumu vārdiem varēja iesiet stiprinājuma pavedienus skolas simboliskajā ligzdā.

Tie bija jāiesien gan vidusskolas pirmā izlaiduma pārstāvjiem (no divdesmit septiņiem 1958. gada absolventiem atlidojuši pat 12), gan direktorei Līgai Bergmanei, kura šo skolu uzskata par savu visīstāko, jo šeit mācījušies gan vecāki, gan viņa pati, gan bērni un tagad – mazbērni. Vai vairs jāpiemin patriotisms, ja šeit par pedagogiem strādā astoņi Kabiles vidusskolas absolventi?

Sveicienus bija atveduši kaimiņi, absolventi, pedagogi, pagasta vadība. Kuldīgas novada domes izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga sirsnīgajā uzrunā šo skolu salīdzināja ar krāšņu puķu pušķi un novēlēja tai saules mūžu tāpat kā Latvijai. Saviļņojošajā noslēgumā skolotāju kora dziesmai pievienojās visi.


Eduarda Skabja foto
Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 160. gadadienas salidojuma gājiens.

PUSNAKTS PĀRSTEIGUMS

Uz saieta namu vairāk nekā 200 dalībnieku devās organizētā putnu kāsī, atpakaļ – bariņiem vien. Un atmiņu pavedieni varēja šķetināties tālāk, jo klasēs varēja satikties un ar savējiem tā kārtīgi izrunāties. Pusnakts pārsteigumu tradicionālā salūta vietā bija sagādājis absolvents un skolas draugs Aivars Bergmanis. Ugunīgiem burtiem Kabiles skolai – 160 tika izgaismots sporta laukums. Svētku gaismiņas bija saskatāmas vēl ilgi un tālu. Gluži kā atmiņas par šo pasākumu. Paldies visiem, kuri ieradās godināt savu skolu jubilejā!
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai vajadzētu saīsināt skolēnu vasaras brīvlaiku?
Jā, varēs izlīdzināt mācību slodzi
Vecākiem izdevīgi, mazāk raižu, kur likt bērnu vasarā
Nē, viņiem vasarā kārtīgi jāatpūšas
Muļķīgi, jo jau maijā viņus grūti skolā noturēt
Man tas nav aktuāli