Aizvērt

Iespējas, ko paver "eTwinning"

2018. gada 1. jūnijā, 02:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Iespējas, ko paver "eTwinning"
Pedagogu seminārā Turcijā – Ilonda Reita (Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vsk.), sadarbības tīkla "eTwinning" pārstāve Baiba Suseja, Sintija Kristīne Brence (Rīgas Teikas vsk.), Dita Grigore (Gulbenes 2. vsk.), Nataļja Stupele (Mežmalas vsk. Jūrmalā).
Foto: Ilondas Reitas arhīvs
Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas karjeras konsultante Ilonda Reita ar vērtīgu pieredzi atgriezusies no semināra Turcijā un aicina arī citus skolotājus iesaistīties starptautiskos projektos.
NO DAUDZĀM VALSTĪM

Kontaktu veidošanas seminārs Jaunas metodes mācību darbā un „eTwinning” projektos maija sākumā Stambulā pulcēja vairāk nekā 40 skolotāju no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Azerbaidžānas, Turcijas, Tunisijas, Spānijas, Portugāles, Vācijas un Apvienotās Karalistes. Kopā ar I.Reitu Latviju pārstāvēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras darbiniece Baiba Suseja un vēl trīs skolotāji. Trīs dienas visi mācījušies, iepazinuši Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinnig metodes un Web 2.0* rīkus, lai sāktu skolu sadarbības projektus šajā jomā. Nodarbībās apgūta platforma Twin Space.

Eiropas skolu sadarbības tīkls kā daļa no programmas Erasmus+ palīdz mācības padarīt starptautiskas, uzlabo skolēnu un skolotāju svešvalodu zināšanas, kultūras apmaiņu, paplašina izglītību informācijas tehnoloģijās. Tāpat tajā var piedalīties nacionāla un starptautiska mēroga mācībās tiešsaistē un klātienē, iesaistīties eTwinning vēstnieku tīklā, lai vadītu nodarbības citiem skolotājiem. Šajā sistēmā reģistrējies vairāk nekā pusmiljons skolotāju no 42 valstīm, tostarp gan no Eiropas, gan Turcijas, Jordānijas, Tunisijas un citām austrumu valstīm, kā arī bijušās Padomju Savienības. Piedalīties var jebkura mācību priekšmeta skolotāji, metodiķi, bibliotekāri u.c. darbinieki no izglītības iestādes, kurā mācās bērni no trim līdz 19 gadiem.


VAIRĀK VIENOJOŠĀ

Kā stāsta I.Reita, skolotāji no Latvijas, Turcijas un Lielbritānijas sākuši projektu More Unites Us Than Divides Us (Mūs vairāk vieno nekā šķir), kurā skolēni iepazīs dažādas valstis, mēģinās lauzt stereotipus par svešām zemēm, meklēs kopīgo un atšķirīgo kultūrā un ikdienas paradumos. Tādēļ apgūti dažādi tiešsaistes rīki, ar kuriem sadarboties.

„Brīvajā laikā iepazinām Eiropas lielāko pilsētu Stambulu, kurai ir sena un aizraujoša vēsture,” turpina skolotāja. „Izstaigājām Sultanahmeta rajonu, kurā atrodas vairākas slavenas mošejas, piemēram, Zilā mošeja un Aja Sofija, kā arī Topkapi pils un Hirremas pirtis. Izjutām turku tirgošanās prasmi Lielajā tirgū un garšvielu jeb ēģiptiešu tirgos, nogaršojām turku kafiju, mājās gatavotu halvu, lukumu un citus austrumu saldumus. Delfīnu pavadīti, devāmies braucienā pa Bosfora jūras šaurumu, kas šķir Turcijas Eiropas daļu no Āzijas daļas.

Seminārā iegūto pieredzi vērtēju pozitīvi un priecājos, ka iepazinu daudz skolotāju no citām valstīm, ar kuriem varēsim veidot sadarbības projektus ne tikai platformā eTwinning, bet arī programmas Erasmus+ aktivitātēs. Skolotājiem vajadzētu vairāk uzdrošināties pieteikties šādām mācībām, lai dalītos pieredzē ar kolēģiem, sekmētu savu profesionālo izaugsmi, gūtu iedvesmu un atklātu daudzveidīgas iespējas starptautiskai sadarbībai kopā ar skolēniem. Uz Eiropas fona mūsu informācijas tehnoloģiju un valodu prasmes ir augstā līmenī, tāpēc šādiem projektiem noteikti esam gatavi.”


* 2. paaudzes internets jeb Tīmeklis 2.0, kas sniedz lielākas iespējas zināšanu, prasmju un ideju apmaiņā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi