Aizvērt

Par senatni – ar mūsdienīgu pieeju

2018. gada 6. jūnijā, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Par senatni – ar mūsdienīgu pieeju
Kāpēc jāmācās vēsture? V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas kādreizējā audzēkne, tagad jaunā vēstures skolotāja Marta Pujāte atbild ar pretjautājumu: „Kā varam zināt, kas esam, ja nezinām savu pagātni?”
Foto: Aivars Vētrājs
Skolniece, tad praktikante un tagad jau vēstures skolotāja – tā hronoloģiski raksturojama Martas Pujātes saikne ar V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāziju. Mācot par senatni, viņa iet līdzi laikam, ar dažādām metodēm cenšoties stundas padarīt aizraujošas, lai tās neasociētos tikai ar grāmatu, kladi un kontroldarbu.
Dzirdēts, ka jaunajiem ienākt skolā ir liels izaicinājums.

M.Pujāte: „Izaicinājums tas noteikti ir, tāpēc labi, ka ir prakse. Manuprāt, tā vajadzīga obligāti, jo daudziem tā likusi saprast, ka šis darbs nav domāts viņiem. Bet man darbošanās ar bērniem uzreiz patika. Es nezinu, kā būtu ienākt svešā skolā. Man ir tāda kā atgriešanās: atnācu atpakaļ uz veco skolu pie tiem pašiem skolotājiem, kuri nu ir mani kolēģi, ir tā pati direktore. Jaunums bija Kuldīgas pamatskola, kurā es arī mācu, bet abām skolām jāsaka liels paldies par pretimnākšanu, jo es joprojām studēju klātienē un trīsreiz nedēļā man jābūt Liepājā. Es vēsturi mācu no 6. līdz 9. klasei, bet 5. klasei – novada mācību.”


Kurā vēstures laikā pati gribētu dzīvot?

M.Pujāte: „Grūti teikt. Lai arī tie laiki, no malas raugoties, var patikt, zinu arī, cik traki ir bijis. Bet laikam jau senlatviešu laikā, kad bija sava mitoloģija, dievības, tradīcijas. Kādus simt gadus pirms krustnešu ienākšanas – viņus gan negribētos satikt.”

Intervija ar skolotāju 6. jūnija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: