Aizvērt

Tehnikuma diploms kabatā

2018. gada 29. jūnijā, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Tehnikuma diploms kabatā
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu beiguši deviņu mācību programmu audzēkņi, tostarp konditori un gaļas produktu izgatavotāji.
Foto: Lāsma Reimane
„Latvija kļuvusi bagātāka par 133 izglītotu cilvēku, kam būs Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma dokuments,” izlaidumā teica skolas direktore Dace Cine.
Tehniku absolvējuši automehāniķi, autoatslēdznieki, konditori, gaļas produktu izgatavotāji, tūrisma informācijas konsultanti, manikīra un pedikīra speciālisti, ēdināšanas speciālisti, mēbeļu galdnieki un mēbeļu dizaineri.

Viengadīgo programmu pabeiguši konditori un gaļas produktu ražotāji. „Mācību laiks ir mazs, bet nav vienkāršs, jo vairākiem jau ir ģimene un mazi bērni. Tāpēc īpaši svarīgi tas, ka audzēkņi spējuši to apvienot un nopelnījuši izglītības dokumentu,” uzsvēra D.Cine.

Absolventi stāsta, ka gads nav bijis viegls, un ļoti priecājas, ka uz skolu nebija jānāk katru dienu – tā viņi varējuši mācības savienot ar darbu un ģimenes dzīvi. Ēdolniece Dagnija Stopiņa stāsta: „Pirms kāda laika šeit jau mācījos par ēdināšanas speciālisti. Tagad esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, tāpēc izmantoju iespēju zināšanas papildināt. Nezinu, vai profesijā strādāšu, tomēr kas to lai zina.” Jana Seska uz mācībām braukusi no Liepājas: „Neviens papīrs kabatu nespiež, tāpēc mācījos. Dzīvē viss var gadīties, un tad iemācītais var noderēt. Pašlaik vismaz bērnam varēšu cept kūkas.”

Absolventus sveica arī Saeimas deputāts Artis Gustovskis: „Ja gribat kļūt, piemēram, par konditoru, tad kļūstiet par vislabāko Kuldīgā vai Latvijā! Neaprobežojieties ar maziem sapņiem – lai tiem ir liels lidojums!”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: