Aizvērt

Kuldīga – vieta, kur apgūt mākslas vēsturi

2018. gada 29. jūnijā, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kuldīga – vieta, kur apgūt mākslas vēsturi
Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Ojārs Spārītis kopā ar Mākslas vēstures vasaras skolas dalībniekiem Kuldīgas novada muzeja krājumā atrada ne vienu vien piemēru lekcijās minētajam.
Foto: Lāsma Reimane
„Mākslas vēstures vasaras skola ir laba prakse, ko Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) cenšas veidot kā tradīciju,” tā par mācībām, kas visu nedēļu notika Kuldīgā, saka akadēmijas profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.
AICINA STUDENTU DEVUMU IZMANTOT

Mākslas vēstures vasaras skolu LMA rīkoja kopā ar pašvaldību. „Šeit tiek veidota augstskolas filiāle, tāpēc ir likumsakarīgi, ka studenti gūst pieredzi Kuldīgas bagātajā mantojumā,” vērtē O.Spārītis. „Topošie mākslas vēsturnieki palaikam tiek vesti ekskursijās uz novadiem, un tā viņi gūst praksi, jo viena lieta – skatīties bildēs, pavisam cita – redzēt pašam. Kuldīgā kultūras mantojumu var iepazīt ļoti plašā amplitūdā. Pašvaldībai, muzejam, pilsētas arhitektiem, ļaudīm, kuri rūpējas par novadpētniecību un tūrisma attīstību, ir iespēja dot studentiem uzdevumus, lai viņu darbs nenonāk atvilktnē.”


DIENASGRĀMATA UN IZSTĀDE

Lielāko daļu naudas skolai piešķīris Valsts kultūrkapitāla fonds, bijis arī pašvaldības atbalsts. „Dalībnieku veikums būs mākslas vēsturnieka dienasgrāmata – esejas par iespaidiem Kuldīgā, skices ar arhitektūras detaļām,” skaidro skolas rīkotājs Uldis Pētersons. Visu nedēļu lekcijās un nodarbībās iesaistījās LMA mākslas zinātnes nodaļas, mākslas vēstures un teorijas un restaurācijas studenti. Pasniedzējas Elīnas Zundes ziņā bija ievads skicēšanā, publicists un rakstnieks Kirils Kobrins stāstīja, kā radusies mākslas kritika un kā par mākslu var rakstīt mūsdienās. Akadēmijas profesors Rihards Pētersons runāja par kultūras un vēstures pieminekļu aizsardzību, arī par jūnijā pieņemto likumu.

O.Spārītis ar studentiem pētīja novadpētnieka, Kuldīgas pilsētas vācu pamatskolas direktora Valfrīda Fromholda-Treija zīmējumus, apskatīja muzeja krātuvi un devās ekskursijā pa dievnamiem. Topošajiem mākslas kuratoriem nodarbības bija muzeja fondu glezniecības izstādes iekārtošana Mākslas namā, kur tā tiks atklāta rīt 16.00.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi