Aizvērt

Labākajiem piešķirtas simtgades stipendijas

2018. gada 4. jūlijā, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Labākajiem piešķirtas simtgades stipendijas
Kuldīgas Centra vidusskolas absolvente Madara Maija Mančinska ir viena no septiņiem absolventiem mūsu novados, kura saņēmusi 500 eiro stipendiju.
Foto: Lāsma Reimane
„Pats galvenais ir lepoties ar sevi,” saka Kuldīgas Centra vidusskolas absolvente Madara Maija Mančinska, kura ir viena no "Simtgades loterijas" stipendiju saņēmējām.
„CENŠOS SEVIS UN NĀKOTNES DĒĻ”

„Biju ļoti pārsteigta, kad reizē ar atestātu 29. jūnijā man pasniedza arī stipendiju. Biju patīkamā šokā, jo ir daudzi klasesbiedri, kuri ir talantīgi un gudri. Pieteikumu stipendijai rakstījām paši, to iesniedzām skolai, kura izvērtēja un izvēlējās vienu, kam piešķirt,” stāsta Madara Maija. Viņa visus gadus bijusi viena no aktīvākajām skolniecēm: „Dziedāju skolas ansamblī, darbojos līdzpārvaldē, palīdzēju organizēt dažādus pasākumus, piedalījos brīvprātīgajā darbā un par sekmēm arī neesmu sūdzējusies. Dziedu arī Kuldīgas kultūras centra jauniešu korī Lai top. Svarīgi, lai man patīk darāmā rezultāts, tāpēc cenšos sevis un nākotnes dēļ. Protams, ir patīkami dzirdēt no vecākiem, ka viņi ar mani lepojas, un atzinību no skolas direktores. Tas viss dod prieku censties, un zinu, ka to novērtēs.”

Madara Maija atzīst, ka grūti šķirties no skolas: „Centra vidusskola ir mana skola, tur ir ļoti atsaucīgi skolotāji un direktore. Man pietrūks skolas dzīves. Tagad sāksies cita.” Absolventei vidusskolas laiks šķiet labākie dzīves gadi.

„Šogad šī stipendija ir jaunums, bet tiks pasniegta arī nākamajā gadā, tāpēc skolēniem tā ir motivācija censties vairāk. 500 eiro noteikti man noderēs, jo studēšu citā pilsētā, un tas ir labs starts. Vidusskolu beidzot, saņēmu arī Atzinības rakstu no premjerministra Māra Kučinska,” priecājas Madara Maija. Konkrētu studiju programmu viņa neatklāj, bet stāšoties Latvijas Kultūras akadēmijā, jo vēloties dzīvi saistīt ar kultūru un mākslu.


KATRĀ SKOLĀ PA VIENAM

Latvijas simtgades gadā Finanšu un Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī VAS Latvijas Loto īsteno kopīgu projektu – Simtgades loteriju, kurā daļa peļņas tiek dāvināta vidusskolu spožākajiem absolventiem. Katras vidējās un profesionālās izglītības iestādes vienas izlaiduma klases labākais absolvents šogad saņēma 500 eiro stipendiju. Tā tika piešķirta par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sportā, ieguldījumu skolas attīstībā.Mūspusē stipendiju saņēma:
Oskars Šēlis (Kuldīgas 2. vidusskola),
Anna Kricka (V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija),
Madara Maija Mančinska (Kuldīgas Centra vidusskola),
Ance Mediņa (Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums),
Mairis Andersons (Skrundas vidusskola),
Alise Punclava (Alsungas vidusskola),
Sanija Smidberga (Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: