Aizvērt

Vienradzis Kuldīgā?!

2018. gada 11. jūlijā, 08:38
Raksta autors: Rūta Mediņa
Vienradzis Kuldīgā?!
Foto: Laila Liepiņa
Arī šogad norisinās projekts "Mantojums Latvijai", kura mērķis ir veicināt angliski runājošu Amerikas latviešu jauniešu saikni ar Latviju. 
Kuldīgā dažādas aktivitātes notika Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā (KMHZV). Projektā piedalījās 19 Amerikas skolēni vecumā no 16 līdz 19 gadiem no dažādām vietām: Kalifornijas, Kolorādo, Ņujorkas, Pensilvānijas, Ņūdžersijas, Vašingtonas. Projekts ilgs divas nedēļas.
Viena no aktivitātēm bija atrast vienradzi Kuldīgā. Izrādījās, ka tas ir vējrādītājs kādai mājai. Pusaudži tika sadalīti komandās: divi Amerikas latvieši un divi skolēni no KMHZV. Kad uzdevums bija izpildīts, Amerikas skolēniem tika dota iespēja izveidot sev suvenīru no māla.
„Atbraukušajiem jauniešiem ir latviešu saknes, te dzīvo radi. Ir daži skolēni, kuri tikai nedaudz runā latviski. Bērni ir erudīti dziesmās un dejās. Viņi apmeklēs Dziesmu un deju svētkus – ir pat savs repertuārs un koncerti,” stāsta angļu un vācu valodas skolotāja, KMHZV absolvente un projekta brīvprātīgā Madara Marta Vičiule. „Katram bērnam ir dota iespēja satikt savus radus Latvijā. Bērni ir ieinteresēti sarunāties ar cilvēkiem no citas kultūras.”

Ne pirmā reize
Projekts notiek angļu valodā, un to rīko ALA – Amerikas latviešu apvienība. Skolēni tiekot vesti pa dažādām Latvijas pilsētām: Rīgu, Kuldīgu, Valmieru u.c. „Interesanti, ka jebkur, kur dodies, vari rast idejas, iepazīt jaunus cilvēkus. Tā ir lieliska pieredze un labi pavadīts laiks,” atzīst Laura Valdmanis, skolotāja projektā, un turpina: „Šī nav mana pirmā reize Kuldīgā, bet pilsēta man joprojām liekas ļoti skaista. Dievinu bruģakmens ielas un ūdenskritumu. Pirms pieciem gadiem dzīvoju Liepājā – tā ir mana mīļākā pilsēta.” Laura ir 4. klases skolotāja un strādā jau piecus gadus. Skolēni par projektu uzzinājuši Amerikas nometnēs vai latviešu baznīcās. Daudziem pastāstījuši brāļi un māsas, kas tajā piedalījušies iepriekš. Esot izveidoti krekli ar uzrakstu Sveika Latvija. „Man pārsteidzoši šķiet tas, ka bērni pēc projekta turpina interesēties par Latviju, un viņi vēlas atgriezties vai braukt vēl,” tā Laura.

Esam līdzīgi!
„Pirmo reizi dzirdējām par vienradzi – izrādās, tas ir vējrādītājs!” smejas Eduards Stieģelis, KMHZV 8. klases skolnieks. Grupām bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem. „Nemaz tik viegli negāja, bija jāpadomā pat mums, vietējiem,” saka Eduarda klasesbiedrs Miks Olafs Matevičs.
Zēni turpina: „Sākumā Amerikas skolēni bija kautrīgi, bet sadraudzējāmies un atradām kopīgas intereses: klausāmies vienādu mūziku un brīvā laika pavadīšana tik atšķirīga nemaz nav.”

Lieliska iespēja
„Man patīk, ka tiek dota iespēja izveidot kaut ko savu,” stāsta dalībniece Kristīna Osika: „Tiek iedots materiāls, un varu izveidot, ko vēlos. Veidošu sev suvenīru – kafijas krūzīti no māla.” Kristīnai iepatikusies Cēsu pils, bet Kuldīgā – ūdenskritums un tilts. Viņa Rīgā satikusi mammas brālēnu. „Bija interesanti ar viņu aprunāties un uzzināt, kā cilvēki šeit dzīvo, kā atšķiras dzīve Latvijā un Savienotajās Valstīs,” ar smaidu saka Kristīna.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi