Aizvērt

Rudās pūces vasaras skolā

2018. gada 13. jūlijā, 08:25
Raksta autors: Anna Bivbāne
Rudās pūces vasaras skolā
Rudbāržu nometnes rīta aplī bērn iepazinās, pastāstīja, kas viņus interesē.
Foto: Linda Lasmane
„Viedierīču laikmetā viena nedēļa bērniem ir darbīga, izzinoša un atraktīva,” tā Rudbāržos sacīja Rudās pūces vasaras skolas vadītāja Iveta Labunska.
Vasaru pavada jēgpilni
Radošās darbnīcas notika no 9. līdz 13. jūlijam. Pirmā bija sadraudzības diena, pārējās veltītas dabas izpētei: mežam, pļavai, upei. Pēdējā diena tiek pavadīta Kamenēs sporta nodarbībās. Vasaras skola tiek organizēta ceturto reizi. Nosaukumā ietverta daļa no Rudbāržu vārda, bet pūce simbolizē gudrību un izglītību.
Desmit gadus vecā Amēlija Strazdiņa te nāk jau trešo gadu, jo tā varot iegūt draugus, uzzināt daudz ko jaunu un labi pavadīt laiku. Savukārt septiņus gadus vecā Eva Eglīte vēlas iemācīties uztaisīt lielu pūci un sagaida pārsteigumu.
Kā skaidro I.Labunska: „Viss sākās, kad Rudbāržu skolas direktors Dzintars Strauts piedāvāja man iziet bērnu nometņu vadītāju kursus. Piekritu un sapratu, ka kaut kas jādara. Gatavojoties nometnēm, šķiet, ka vasaras laiks būs pavadīts jēgpilni. Darbs vasaras skoliņā ir arī mans piepildījums.”
Te pieteikušies 20 bērni, kurus māca Iveta pati un Dace Trukšāne, kā arī brīvprātīgā Dagnija Grundberga.

Atjauno biedrību Soma
Pēc Rudbāržu pamatskolas slēgšanas Iveta sākusi strādāt Skrundas vidusskolā. Šeit viņa pirmo reizi organizēs radošo darbnīcu Skrundas ziķeris. Tajā augusta sākumā darbosies 4. un 5. klases bērni, lai ceturtklasniekiem vieglāk iekļauties pamatskolā. Iveta mēģina tuvoties standartam, ka uz desmit bērniem jābūt vienam pedagogam. Skrundā būs trīs skolotāji, jo tur paredzēts uzņemt 30 bērnu.
„Mēs ar kolēģiem gribam atjaunot skolas biedrību Soma, un vasaras darbnīca tai būs pirmais projekts. Pirms tam tā atbalstījusi skolas dzīvi.” Kā grūtības organizēšanā Iveta saskata laika trūkumu, jo nedēļa paiet ātri un spraigi. Grūti ir arī tad, ja nometnē ir dažāda vecuma grupas. Viņai šķiet, ka vasaras skolā bērni ir daudz aktīvāki, draudzīgāki un vairāk grib darboties. Taču talkā nāk skolotāji un brīvprātīgie. „Aiz visa stāv komanda, kas palīdz katrai dienai sagatavot plānu, jo vēlamies, lai ikdienā ir gan radošas, gan izzinošas, gan aktīvas darbības. Lai katru dienu var iemācīties ko jaunu.” Vecāki esot pateicīgi par bērniem veltīto laiku, un nu jau katru vasaru skoliņa tiekot nepacietīgi gaidīta.

Biedrības Soma radošā darbnīca
Skrundas ziķeris notiks
no 6. līdz 10. augustam.
Līdz 3. augustam pieteikties
pa tālr. 26353621.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi