Aizvērt

Zemessargu nometne – trīs nedēļas

2018. gada 18. jūlijā, 04:55
Raksta autors: Anna Bivbāne
Zemessargu nometne –  trīs nedēļas
Foto: Anna Bivbāne
„Pirmo reizi Kurzemē zemessargiem notiek nometne, kas ilgst 21 dienu un kurā Skrundas novada Mežaines poligonā tiek apgūtas militārās pamatiemaņas,” skaidro Kurzemes brigādes komandieris Andris Rieksts.
No 2. līdz 22. jūlijam nometnē piedalās vairāk nekā 50 zemessargu no 4. Kurzemes un 2. Vidzemes brigādes, kā arī kiberaizsardzības vienības. Kā stāsta pulkvedis A.Rieksts, tiek mācīta ierindas mācība, darbošanās ar ieroci un pirmā medicīniskā palīdzība. Lai zemessargus labāk sagatavotu, šoreiz mācības ir nepārtrauktas. Otrs modelis ir mācības brīvdienās, lai uz tām tiktu potenciālie zemessargi, kuri darbdienās nevar apmeklēt nepārtrauktās mācības.

Nevajag baidīties
„Es piedalos tāpēc, lai dienestu varētu sākt augstākā pakāpē, piemēram, iestāties Aizsardzības akadēmijā un profesionālajā dienestā. Tas man dod psiholoģisko stiprinājumu un fizisko noturību,” stāsta Andrejs Ralfs Smeško no Cēsu 27. kājnieku bataljona. Viņš jau bērnībā sapņojis par militāru karjeru un pašlaik apgūst pamatiemaņas, lai virzītos tālāk. Andreja secinājums: no grūtībām un šķēršļiem nav jābaidās, jo šeit ir cilvēki, kuri atbalsta un mudina darboties.
Daudzi nometnes dalībnieki esot psiholoģiski salūzuši, arī pašam tas noticis fizisko treniņu brīdī. „Emocijas ir jāizpauž – no tā nevienam nav jābaidās, jo tā katrs pārkāpjam sev pāri. Sākumā visi esam vāji, bet, sadraudzējoties ar citiem, iepazīstot apkārtni un sākot treniņu, morālo un fizisko spēku nostiprinām.”
Andrejs ir pārliecināts, ka viesu diena, kas organizēta 14. jūlijā, dod lielu prieku un enerģijas pieplūdumu, jo tad var satikt ģimeni un draugus, kas atbraukuši ciemos.

Ģimenes spēks
Raivis Rukmanis par zemessargu izdomājis kļūt tāpēc, ka šo sfēru izvēlējušies arī tēvs un brālis. „Nometnē diena sākas pussešos, ir rīta rosme, dienā mācības, vakarā soļojam, maršējam un dziedam.” Runājot par grūtībām, Raivis atzīst, ka vienīgais, kas nāk prātā, ir celšanās no rītiem un duša, kas atrodas laukā. Vakaros grūti saņemties tajā ieiet, tāpēc jāgaida rīta rosme. Raivis mācības iesācis drosmīgi – kopā ar vēl četriem domubiedriem izdomājuši nodzīt matus. „Instruktore mums teica, ka esam malači, ja šādi sākam nometnes gaitas.”
Sandijs Rukmanis no Liepājas atbraucis viesu dienā, lai brāli atbalstītu un paskatītos, kā viņš dzīvo. „Raivja gaitas vēroju ar lepnumu, jo redzu, kā no mazā cinīša kaut kas sāk veidoties.” Sandijs ir Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadets, tāpēc četrus gadus jaunākajam brālim var dot padomus. Viņš no brāļa atšķiroties, jo savu ceļu jau izvēlējies, bet Raivis tikai pamazām sākot saprast, ko vēlas.

Un tad izlidoja vanna...
Pulkvedis A.Rieksts atminas gadījumu, kad instruktori mācījuši zemessargus, bet pa logu izlidojusi vanna... Neviens nav sapratis, kas notiek. Noķēruši pārkāpējus, kas no Lietuvas ieradušies militāro objektu apskatīt un teritorijā iekļuvuši bez atļaujas. Par sodu tiem likts vannu nest atpakaļ uz piekto stāvu, lai gan viņi gribējuši to atstāt pirmajā. Tādu sodu tik viegli nevarēs aizmirst.

Grūtības jāpārvar
Nometne ievieš pārmaiņas, ar kurām jārēķinās. Mājas dzīve jāatstāj malā, jo jāievēro militārā disciplīna. Piemēram, noteiktā laikā ir ēdienreizes, celšanās un gulētiešana, jāsoļo ierindā – tas ikvienam var sagādāt grūtības. Kā stāsta A.Rieksts: „Cenšamies ar katru izrunāties, ja kaut kas nepatīk, lai nav tā, ka cilvēks atbrauc un noslēdzas sevī. Ja ir problēmas, tad risinām, jo visi esam cilvēki. Ja kāds jūt, ka nevar izturēt, tad sakām paldies, jo esam organizēti brīvprātīgi.”
Nākamās mācības ir Namejs, kas Zemessardzē ir lielākās ik pa četriem gadiem. Tie zemessargi, kuri būs izgājuši pamatapmācību, pilntiesīgi varēs piedalīties Namejā. Lielās nometnes šogad vairs nav plānotas. Paredzēts organizēt tikai nedēļas nogalēs, lai 21 dienas mācības sadalītu brīvajās dienās tiem, kuri šoreiz nevarēja tikt.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi