Aizvērt

Skrundas bērnudārzs piedzīvos pārmaiņas

2018. gada 17. augustā, 06:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Skrundas bērnudārzs piedzīvos pārmaiņas
Skrundas bērnudārzā notika pirmā talka, uz kuru bija aicināti Rudbāržu zemessargi. Uz Rudbāržiem un Jaunmuižu tika aizvestas mēbeles un mantas, lai bērniem būtu skapīši, galdi, gultas, rotaļlietas. Septembrī no kabinetiem tiks izvāktas pārējās lietas.
Foto: Anna Bivbāne
Šoruden Skrundas pirmsskolas izglītības iestādē "Liepziediņš" būs pārmaiņas – notiks tās rekonstrukcija, un bērni tiks vesti uz trim dažādām vietām. Sešgadnieku sagatavošanas grupa pārcelta uz Skrundas vidusskolu, uz Rudbāržu skolas ēku dosies piecus gadus veci bērni, uz Jaunmuižu – jaunāki bērniņi.
Dažādu apsvērumu dēļ vecāki varot izvēlēties, uz kuru vietu bērnu vest, iepriekš to piesakot bērnudārza vadītājai Dzintrai Eglītei.


REMONTS LĪDZ GADAM

Bērnudārzs darbojas kopš 1977. gada, šajā laikā bijis tikai kosmētiskais remonts, tāpēc tagad pārmaiņas gaida ēka, teritorija un bērnu laukumi. „Šī vasara bērnudārzā lielā karstuma dēļ bija pārbaudījums, jo tajā nav kondicionieru, ir tikai dabīgā ventilācija,” saka Liepziediņa vadītāja Dzintra Eglīte.„Visas komunikācijas ir nolietojušās, ūdens caurules ir sarūsējušas, kanalizācija un elektrības vadi ir jāmaina, ventilācija jāveido no jauna.”

Remonta laiks var būt deviņi līdz divpadsmit mēneši. „Ceru, ka tiks celts otrais stāvs virs virtuves bloka, kur būs liela zāle. Piemēram, koncerts vecmāmiņām mums ir tik kupli apmeklēts, ka to rīkojam divos laikos, jo visiem nav vietas. Izlaidumos uzlikām cilvēku skaita limitu,” stāsta Dz.Eglīte. Pēc rekonstrukcijas varēšot uzņemt pusotru gadu vecus bērnus, jo pirms tam bija tikai sešas grupu telpas, tāpēc bērni tika vesti uz Jaunmuižu vai Nīkrāci.


PĀRVĀKŠANĀS LAIKS

Dārziņu gadā apmeklē 124–134 bērni, vasaras mēnešos – 30–40. Šajā gadā Skrundas novada pašvaldība lēmusi, ka no 1. septembra sešgadnieku sagatavošanas grupa tiek pārcelta uz skolu. „Tā būs ar visu sešgadnieku režīmu un darba laiku no septiņiem rītā līdz septiņiem vakarā. Skolā tiek remontētas telpas, gādātas mēbeles. Ar direktoru domājam, kā visu iekārtot. Ja kādreiz valdība lems, ka tā būs pirmā klase, tad atliks vien uz durvīm nomainīt tāfelīti,” skaidro Dz.Eglīte.

Tiek pārvestas mēbeles uz Rudbāržiem un Jaunmuižu, lai tur nodrošinātu bērnu uzņemšanu 3. septembrī.

Rudbāržu vecajai skolai ir augstas kāpnes, divus gadus veciem bērniem tās būs grūti pārvaramas, tāpēc tur dosies piecus gadus veci bērni un viņu brāļi un māsas. Vēl to apmeklēs Rudbāržu bērni, kas pirms tam nāca uz Skrundas dārziņu. Kopā būs 45 bērni. Mazāka vecuma bērni tikšot vesti uz Jaunmuižu.

Pašvaldība noorganizējusi skolēnu autobusus – uz Rudbāržiem būs trīs dažādos laikos, atpakaļ brauks divi, uz Jaunmuižu kursēs viens – 7.15. „Ir vecāki, kuri vedīs savus bērnus ar mašīnu. Rudbāržos un Jaunmuižā telpu pietiek, tur esam atjaunojuši santehniku. Šis gads būs grūts, bet ir jāiztur.”


SKAIDRĪBA BŪS PĒC PIRMAJĀM NEDĒĻĀM

Trīs bērnu māmiņa Zane Liukiša uzsver, ka rekonstrukcija ir sen gaidīta, tomēr vidējais bērns to nepiedzīvošot, jo tajā laikā jau sāks skolas gaitas. Tāda iespēja būs jaunākajam. Bērns tiks vests uz Rudbāržiem, braukšanas laiki apmierinot. Uztrauc tas, ko darīs tad, ja bērns saslims un vecākiem, kuriem nav transportlīdzekļa, būs jādomā, kā bērnam tikt pakaļ, jo tās ir papildu izmaksas. Vēl satraukumu rada tas, vai audzinātājas spēs izsekot līdzi katram bērnam, lai sapostu viņu mājupceļam, nomainot nošmulētās drēbes un atdodot paņemtās mantas. „Domāju, bērnu tas ietekmēs, un viņš kļūs patstāvīgāks. Nezinu, kā audzinātājas līdz bērnudārzam noturēs bērnus sēdeklī miera stāvoklī. Varu novēlēt visiem izturību, jo tagad ir haoss, neko nevar saprast. Paies pirmās nedēļas, un tad jau būs skaidrība. Cerēsim, ka būs skaists dārziņš,” tā Z.Liukiša.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi