Aizvērt

Mācību gadam gatavi

2018. gada 31. augustā, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Mācību gadam gatavi
Direktores vietniece Aina Bulle rāda mājiņu "Lāčuka" bērniem. Tā tapusi par skolas budžeta naudu.
Foto: Aivars Vētrājs
Turlavas pamatskolā mācības sāksies 3. septembrī 10.00.
VAIRĀK NEKĀ 100

Mācību gadu te sāks 17 skolotāju un 106 audzēkņi kopā ar pirmsskolas bērniem. Kopš šī mācību gada skolu vadīs Lāsma Veigelte. Direktore priecājas, ka 1. klasē būs desmit bērnu – laukiem tas ir ļoti labi, bet 3. klasē pat 12 audzēkņu. „Šķiet, ka viss būs labi. Visas vakances esam aizpildījuši. Šogad skolai ir akreditācija, un bija vajadzīgi pedagogi ar atbilstošu kvalifikāciju. Viņi brauks no Kuldīgas: Maija Švanka mācīs vēsturi, Silvija Herca – sociālās zinības, Ieva Lepse – sportu,” stāsta jaunā direktore.

„Turlavas skola man bija pirmā darbavieta. Te viss ir mīļš. Jūtos tā, kā atgriežoties mājās pēc ilgākas prombūtnes. Daudzi kolēģi ir mani darbaudzinātāji, jo savulaik ienācu jauns skuķis no skolas. Tos 20 km pa labu ceļu līdz Kuldīgai var viegli izbraukāt. Turklāt tagad, kad grāmatvedība ir centralizēta domē, darba specifika prasa gandrīz katru dienu būt Kuldīgā. Visu laiku jāved parakstīti, apzīmogoti dokumenti,” stāsta L.Veigelte.


TRADĪCIJAS TURPINĀS

Par saimniecību atbild direktores vietniece Aina Bulle. L.Veigelte slavē arī vietnieci mācību darbā Elitu Lampu un vietnieci audzināšanā Lāsmu Zībergu: „Uz visām varu paļauties. Esmu pateicīga arī iepriekšējai direktores pienākumu izpildītājai Brigitai Freijai. Viņa painteresējas, kā klājas, vai tieku galā.”

Jaunā vadītāja sola turpināt labās iestrādes, bet, viņasprāt, bērniem vēl vairāk jāmāca par kuršu ķoniņiem, lai zina, cik kultūrvēsturiski bagāts ir pagasts, no kura viņi cēlušies. Ir ideja mācīt jaunos gidus. Turlavas skolas tradīcija ir sports. L.Veigeltei žēl, ka zāle ir maza, bet bērni un lielie sportisti ik pa laikam brauc uz Vilgāles halli. „Džanita Freija, kura gadiem darbojas ar mazajiem, saka: ja mazajā zālītē izaug tik labi sportisti, viss ir kārtībā.”


REMONTĒ PAMAZĀM

Izremontēta telpa zēnu mājturības klasei mazajā skoliņā. Tur atrodas arī meiteņu mājturības telpa, mācās piecgadnieki un sešgadnieki, darbojas pirmsskolas grupiņa Lāčuks. Iegādātas mēbeles vienai klasei, dators. Ēdnīcā arī šogad saimnieces konservē gurķus, gatavo ievārījumu. A.Bulle stāsta, ka no budžeta izdevies Lāčuka bērniem uztaisīt mājiņu ar slīdkalniņu un šūpolēm. Būšot arī galdiņš un krēsliņi. Konkursa Darīsim paši projektā tiks uzlikts basketbola grozs, bet mazuļu nojumēs būs uzkrāsoti raksti, kas ļaus apgūt krāsas un ciparus. Projektus rakstot grupa Mēs savai skolai, pērn ierīkota āra klase.
Komentāri
Kristaps Š.
2018. gada 2. septembrī, 01:09
Kā bijušais absolvents apbrīnoju Turlavas skolas personāla pašatdevi, lai uzturētu mazājā lauku skolā līmēni, kurš dažai labai Kuldīgas skolai nav. Pateicību pelnījusi gan Džanita, bez kuras Turlava nebūtu Nr.1 pagasts sportā, kā arī Aina vienmēr rūpējas, lai skolnieki justos, kā mājās skolas telpās. Ar Lāsmas piesaistīšanu viss tikai ies uz augšu. Tā turēt!!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi