Aizvērt

Sveic skolotājus

2018. gada 31. augustā, 16:10
Raksta autors: Kurzemnieks
Sveic skolotājus
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas novada pedagogu 10. konferencē.
„Būt skolotājam – tā ir misija,” saka Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas tehnoloģiju skolotājs Rihards Lasmanis, kurš Kuldīgas novada pedagogu 10. konferencē tika godināts par 50 darba gadiem. Pedagogu saimē J.Lasmanis ienācis kā fizkultūras skolotājs, vēlāk sācis mācīt darbmācību. Viņš atzīst, ka pārāk maz ne tikai novadā, bet arī visā Latvijā ir skolotāju vīriešu. Iemesls – zemais atalgojums. Viņam noturēties šeit tik ilgus gadus palīdzējusi mīlestība pret darbu un bērniem. „Jābūt talantam, lai ar skolēniem saprastos, – nevar tā vienaldzīgi iet klasē. Nedrīkst kliegt, aizrādīt neiejūtīgi. Disciplīnu var panākt, ja strādā ar bērniem kopā.”

Vēl lielāka pieredze (55 gadi) ir Turlavas pamatskolas pedagoģei Martai Strautai. Savukārt deju skolotāja Zita Serdante atzīta par Gada pedagoģi – viņas stāžs ir 35 gadi gan kultūras namā un bērnu un jauniešu centrā, gan skolās. „Bērnam jāgrib dejot – nevar viņu piespiest. Darba gados esmu kļuvusi gudrāka. Kādreiz nervozēju, lai izpildītu izglītības nostādnes, tagad saprotu, ka to var panākt ar sadarbību. Vispirms skolotājam jānodrošina disciplīna. Man klase ir skatuve, kur nav labinieku, viduvējo vai nesekmīgo. Visiem jābūt teicamniekiem.” Vēl darba jubilejās un dažādās nominācijās tika sveikti 66 skolotāji.

Kā norādīja pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure, šogad notikusi jau iecerētā skolu optimizācija, kā arī paaudžu maiņa direktoru amatos Vilgālē, Turlavā un Kabilē. Mācības sāks 260 pirmklasnieki. Diemžēl jauni skolotāji, kuri tikko beiguši augstskolu, uz Kuldīgas novadu nav atnākuši. Pedagogu vakances gandrīz aizpildītas, trūkst vienīgi angļu valodas skolotāja Vilgālē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi