Aizvērt

Sveic skolotājus

2018. gada 31. augustā, 16:10
Raksta autors: Kurzemnieks
Sveic skolotājus
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas novada pedagogu 10. konferencē.
„Būt skolotājam – tā ir misija,” saka Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas tehnoloģiju skolotājs Rihards Lasmanis, kurš Kuldīgas novada pedagogu 10. konferencē tika godināts par 50 darba gadiem. Pedagogu saimē J.Lasmanis ienācis kā fizkultūras skolotājs, vēlāk sācis mācīt darbmācību. Viņš atzīst, ka pārāk maz ne tikai novadā, bet arī visā Latvijā ir skolotāju vīriešu. Iemesls – zemais atalgojums. Viņam noturēties šeit tik ilgus gadus palīdzējusi mīlestība pret darbu un bērniem. „Jābūt talantam, lai ar skolēniem saprastos, – nevar tā vienaldzīgi iet klasē. Nedrīkst kliegt, aizrādīt neiejūtīgi. Disciplīnu var panākt, ja strādā ar bērniem kopā.”

Vēl lielāka pieredze (55 gadi) ir Turlavas pamatskolas pedagoģei Martai Strautai. Savukārt deju skolotāja Zita Serdante atzīta par Gada pedagoģi – viņas stāžs ir 35 gadi gan kultūras namā un bērnu un jauniešu centrā, gan skolās. „Bērnam jāgrib dejot – nevar viņu piespiest. Darba gados esmu kļuvusi gudrāka. Kādreiz nervozēju, lai izpildītu izglītības nostādnes, tagad saprotu, ka to var panākt ar sadarbību. Vispirms skolotājam jānodrošina disciplīna. Man klase ir skatuve, kur nav labinieku, viduvējo vai nesekmīgo. Visiem jābūt teicamniekiem.” Vēl darba jubilejās un dažādās nominācijās tika sveikti 66 skolotāji.

Kā norādīja pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure, šogad notikusi jau iecerētā skolu optimizācija, kā arī paaudžu maiņa direktoru amatos Vilgālē, Turlavā un Kabilē. Mācības sāks 260 pirmklasnieki. Diemžēl jauni skolotāji, kuri tikko beiguši augstskolu, uz Kuldīgas novadu nav atnākuši. Pedagogu vakances gandrīz aizpildītas, trūkst vienīgi angļu valodas skolotāja Vilgālē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi