Aizvērt

Grib izglītot Īrijā dzīvojošos latviešu bērnus

2018. gada 7. septembrī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Grib izglītot Īrijā dzīvojošos latviešu bērnus
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore Dace Cine un Īrijas Lāsmas Reimanes foto vēstnieks Latvijā Džims Henesijs (Šeimuss Makeinguss).
Foto: Lāsma Reimane
Lai runātu par sadarbības projektiem ar Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu (KTTT), pagājušajā nedēļā Kuldīgā viesojās Īrijas vēstnieks Latvijā Džims Henesijs (Šeimuss Makeinguss).
„Sadarbību ar vēstniecību izveidojām ar Īrijas Rūpniecības un tirdzniecības kameras (ĪRTK) starpniecību, jo tehnikums ir kameras biedrs. Saskatījām savu vietu no Latvijas uz Īriju aizbraukušo latviešu bērnu izglītošanā. Ar vēstniecības un kameras atbalstu mums bija iespēja 2016. gadā viesoties Īrijā ar mērķi tikties ar latviešiem un meklēt ceļus, kā atgriezt atpakaļ latviešu jauniešus. Viens no tiem ir dot viņiem iespēju te mācīties un arī piedalīties vasaras nometnēs,” saka KTTT direktore Dace Cine.


PAR VASARAS NOMETNĒM

Sarunā ar vēstnieku piedalījās ĪRTK vadītāja Ilze Krēsliņa un skolotāja Aija Rutule. D.Cine vēstniekam pastāstīja par pieredzi šīs vasaras nometnē, kurā piedalījās bērni no deviņu līdz 12 gadu vecumam no dažādiem Latvijas novadiem un no Īrijas, kuriem viens vai abi vecāki ir latvieši. Nometne notika Kuldīgā par Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) piešķirto finansējumu. Bērniem stāstīts par latviešu folkloru, tradīcijām, ēdieniem u.c.

Tehnikums un kamera konkursā guvusi SIF atbalstu 11 nometnēm arī nākamajā gadā. D.Cine pastāstīja, ka nākamvasar būtu nometne pusaudžiem, kuriem te notiktu mācības ar profesionālu ievirzi, bet vienlaikus viņi tuvāk iepazītos ar Latviju un varbūt izlemtu atgriezties un turpināt izglītību šeit. Bet vispirms tiks aptaujātas latviešu ģimenes Īrijā, vai viņiem būtu interese sūtīt savus bērnus uz Latviju. Īrijas izglītības sistēma paredz, ka pēc pamatskolas jauniešiem ir gads, kurā viņi var izlemt, ko tālāk mācīties. Tā būtu vēl viena iespēja latviešu jauniešiem gadu pavadīt Latvijā, un varbūt kāds no viņiem nolemtu palikt. Tika pārrunāta iespēja apmeklēt Latviju arī īru jauniešiem, piemēram, rīkot apmaiņas braucienus latviešu un īru jauniešu koriem. Finansējumu tam varētu saņemt no kādas starptautiskas programmas.


CUKURA MASTIKAS MEISTARKLASES

D.Cine pastāstīja ieceri uzaicināt uz tehnikumu cukura mastikas meistaru no Īrijas, kurš pasniegtu meistarklases gan tehnikuma audzēkņiem, gan plašākai auditorijai, piemēram, profesionāliem konditoriem. Vēstniecības palīdzība noderētu, lai atrastu šādu speciālistu. „Mēs Latvijā meklējam dažus spēcīgus partnerus, ar kuriem attīstīt sadarbību, – tāda ir gan kamera, gan Kuldīgas tehnikums un Daugavpils universitāte,” teica vēstnieks.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi