Aizvērt

Laba dāvana

2018. gada 10. septembrī, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Laba dāvana
Ar koncertu "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs" un meistarklasēm gandrīz 6000 skolēniem no visiem Latvijas novadiem 6. septembrī arēnā Rīga uzsākta iniciatīva "Latvijas skolas soma".
Uz atklāšanas pasākumu proporcionāli skolēnu skaitam Kuldīgas novadam tika piešķirtas 74 biļetes, Skrundas novadam – 13, Alsungas novadam – četras.

Latvijas skolas soma ir viens no Latvijas simtgades apjomīgākajiem projektiem, kas paredz valsts finansējumu, lai 1.–12. klašu skolēni varētu labāk iepazīt kultūras piedāvājumu. Tie ir 13,5 miljoni eiro jeb 40% no simtgadei paredzētā valsts finansējuma un tiks tērēti trīs gados – gan klašu braucieniem uz projektā piedāvātajiem kultūras pasākumiem, gan teātru, lektoru, izstāžu u.c. uzņemšanai skolās.

Novadu projekta koordinatores atzīst, ka šī ir laba dāvana skolēniem, iespēja vismaz divas reizes gadā apmeklēt kādu kultūras pasākumu, par to pašiem nemaksājot.

Koordinatore Lilita Mačtama no Kuldīgas novada stāsta, ka pagaidām līgumi noslēgti par septiņiem eiro katram bērnam, kas tērējami līdz janvārim. Novadā mācās 2623 skolēni. Nauda nonāks pašvaldībā, bet tas būs skolu ziņā, kādiem pasākumiem to tērēt. L.Mačtama piebilst, ka diemžēl projektā nav iekļauti pirmsskolēni.

Alsungas novada projekta koordinatore Aīda Vanaga stāsta, ka novembrī iecerēts vidusskolēnu brauciens uz Nacionālo teātri, lai piedalītos Valtera Sīļa uzvedumā par Latvijas valsts proklamēšanu. Biļetes cena ir pieci eiro, vēl par diviem eiro varēšot iziet ekskursijā pa teātri. Mazajiem bērniem būs cits piedāvājums. Alsungas novadam līgumā paredzēti aptuveni 800 eiro 114 skolēniem.

Skrundas novadā projektu koordinē Una Blūma. Novadā ir 394 skolēni, par kuriem noslēgts līgums.


LATVIJAS SKOLAS SOMA
  • Finansējums – 13,5 miljoni eiro.
  • Vairāk nekā 200 000 skolēnu no 1. līdz 12. klasei.
  • Projekta ilgums – trīs gadi.
  • Saturs: Latvijas valstiskuma attīstības saglabāšanas liecības; Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes; zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā; Latvijas daba un kultūrainava.
  • Kultūras pasākumu piedāvājums: www.lv100.lv.
  • Nauda – pašvaldībām proporcionāli skolēnu skaitam.
  • Katru gadu apmēram 14–17 eiro bērnam.
  • Pagājušajā mācību gadā nevienu kultūras pasākumu nebija apmeklējuši: 1.– 4. klase – 14%, 5.–6. klase – 18%, 7.–9. klase – 19%, 10.–12. klase – 13%.
  • Iemesli: biļešu cena – 81%, transporta izmaksas – 66%, attālums līdz norises vietai – 64%, saskaņošana ar mācību grafiku – 41%, ierobežots piedāvājums – 24%, atbalsta trūkums no pašvaldības – 12%, biļešu pieejamība – 12%.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi