Aizvērt

Ukrainiete māca sarunāties angliski

2018. gada 14. septembrī, 02:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Ukrainiete māca sarunāties angliski
Kuldīgas bibliotēkas bērnu literatūras centra vadītājas Ingas Brūveres nodarbībā par jaunāko literatūru V.Plūdoņa vidusskolas 3. klases skolēniem brīvprātīgā Tatjana Šiļuka no Ukrainas iejutusies kāda grāmatas varoņa lomā.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas bibliotēkā sarunu klubu pieaugušajiem "Angļu valodas tējnīca" un svešvalodu nodarbības bērniem līdz janvārim vadīs brīvprātīgā Tatjana Šiļuka no Ukrainas, kas te darbojas Eiropas izglītības atbalsta programmā "Erasmus+".
BŪS ARĪ NO FRANCIJAS

T.Šiļuka ieradusies aptuveni pirms mēneša. Bibliotēkas bērnu literatūras centra vadītāja Inga Brūvere viņai palīdz sākt strādāt, iedzīvoties, iepazīt pilsētu, latviešu kultūru un cilvēkus. Mēneša beigās pievienosies brīvprātīgais no Francijas, un viņi abi ar Tatjanu vadīs savas nodarbības un piedalīsies tajās, ko I.Brūvere piedāvā skolēniem: Brīvprātīgie uzaicināti tāpēc, lai bibliotēkas pasākumi ir daudzveidīgāki, lai te var arī uzlabot valodu prasmi.”


„ESMU PALĪGS, SKOLOTĀJA UN DRAUGS”

T.Šiļuka Černovickas Nacionālajā universitātē ieguvusi dizaineres diplomu un pieteikusies programmā Erasmus+. Tā kā viņas vecāki ir bibliotekāri, viņa vēlējusies kā brīvprātīgā strādāt citas valsts bibliotēkā. „Tāds piedāvājums bija Latvijā, konkrēti Kuldīgā, tādēļ esmu šeit,” stāsta T.Šiļuka. „Galvenais uzdevums man ir strādāt ar bērniem – paplašināt viņu redzesloku un pilnveidot valodu prasmi. Esmu palīgs, skolotāja, interesants sarunu biedrs tiem, kuri nāk uz bibliotēku un grib ar mani sarunāties angliski. Spēlējam galda spēles, izpildām valodu uzdevumus.

Bieži man jautā, kādēļ strādāju par brīvprātīgo, nevis pelnu naudu. Šī ir laba iespēja pašai pilnveidoties, tā ir arī neformālā izglītība. Bez citiem redzamām darbībām katram brīvprātīgajam ir individuāli mērķi. Mēs arī paši daudz iegūstam: izzinām apmeklētās valsts valodu, graujam stereotipus utt. Izpildot dažādus kritērijus, var saņemt sertifikātu. Es laiku velti netērēju – šomēnes jau esmu bijusi Rīgā, Ventspilī, Liepājā un arī citviet Kurzemē. Iepazīstu Latvijas kultūru un esmu sajūsmā par dabu.”


VĒL VAR PIEBIEDROTIES

Reizi mēnesī T.Šiļuka vadīs angļu valodu novada bibliotekāriem, mācot gramatiku, bet trešdienās 18.00 jau vada sarunu klubu pieaugušajiem. Pirmajā nodarbībā piedalījās desmit interesentu, bet jauni dalībnieki ar pamatzināšanām angļu valodā joprojām tiek aicināti, lai sarunvalodu pilnveidotu. Ja būs interesenti, tikšot piedāvātas arī krievu un T.Šiļukas dzimtās ukraiņu valodas mācības.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi