Aizvērt

Skrundā mākslas studiju gaida

2018. gada 21. septembrī, 04:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Skrundā mākslas studiju gaida
Skrundas novada mākslas studijā sākas trešā sezona, un 37 dalībniekiem piepulcējušies pieci jauni.
Foto: Anna Bivbāne
„Man tas liekas aizraujoši! Bija grūti sagaidīt jauno mācību gadu, jo gribas apgūt kaut ko jaunu,” tā par Skrundas novada mākslas studiju saka vidusskolas 4. klases audzēkne Karlīna Druvaskalne. „Arī es ar prieku gaidīju mirkli, kad varēsim atsākt darboties,” saka studijas vadītāja Dace Kudore.
CER UZ PĀRSTEIGUMIEM

Nīkrāces pamatskolas 4. klases skolniece Kellija Liepa te sāks pirmo gadu: „Skolā ir vizuālās mākslas pulciņš. Bijām šeit atbraukuši, un man iepatikās. Šo dienu gaidīju ar prieku un bailēm, bet ātrāk gribas darboties.” Viņa gribētu strādāt ar krāsām un iemācīties pareizi zīmēt. „Šodien pirmo reizi satiku skolotāju Daci, un domāju, ka viņa ir skolotāja, kurā vērts ieklausīties.” K.Druvaskalnei šis būs trešais gads, arī viņu interesē dažādi mākslas veidi: „No iepriekšējā gada atmiņā palicis tas, ka zīmējām saulespuķes, un bija citas aizraujošas nodarbības.”


DOMĀT PAR LIELIEM UN MAZIEM

D.Kudorei ideju esot daudz – tās pierakstītas un gaida savu brīdi. „Šogad gribētu pastrādāt ar mozaīku, varbūt lielie varēs taisīt skices, mazie kaut ko veidot. Visu laiku domāju, ka vajadzētu kaut ko mainīt, jo divos gados esam pamatīgi ieskrējušies. Esmu pamainījusi dalībnieku skaitu grupās: līdz šim bija 12–14 vienā, tagad būs no sešiem līdz astoņiem, jo tad iespējama individuāla pieeja.” Pēc pagājušā gada izstādes Dace jau sākusi domāt par nākamo. „Ar to beidzam sezonu. Pagājušogad rādījām gobelēnus, tagad gribas ko citu, piemēram, lielie varētu apgleznot lietussargus. Visus darbus nevar izlikt, tāpēc uzmanība jāpievērš kvalitātei, nevis kvantitātei.”

Katrs gads nes izaicinājumus, jo uzdotie darbi vispirms pašai jāizmēģina: „Varbūt viss neiznāk, kā iecerēts. Bet, kad sāk strādāt, kādam ir sava ideja, kā darīt labāk, un kopā izdodas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi