Aizvērt

Skolēni dzīvojas cauru nakti

2018. gada 1. oktobrī, 01:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Skolēni dzīvojas cauru nakti
Pavadīt aizraujošu nakti Kuldīgas Centra vidusskolā uzaicināti audzēkņi no vairāku skolu līdzpārvaldēm. Top kopīgas vakariņas.
Foto: Lāsma Reimane
„Mūsu tradīcija – līdzpārvaldes nakts – jāpārvērš par sadraudzības nakti,” tā izlemts Kuldīgas Centra vidusskolā (KCV), kuras audzēkņi savai iecerei ieguvuši 300 eiro un ciemos uzaicinājuši citas skolas.
Bērnu un jauniešu centra jauniešu iniciatīvu konkursā KCV piedalās katru gadu, šoreiz ar projektu Kopā cenšoties, varam. Tā iniciatori – līdzpārvaldes prezidente Daniela Reimane un viceprezidents Ernests Vēzis. Pasākumu vēl atbalstījis kultūras centrs un vairāki uzņēmumi.


TRADĪCIJAI JAUNS PAVĒRSIENS

E.Vēzis stāsta: „Mūsu skolas tradīcija ir līdzpārvaldes nakts, kad visi tur paliekam pa nakti. Pēdējā reize bija pirms diviem gadiem, un sapratām, ka tradīcija lēnām mirst. Mums ir vairākas sadraudzības skolas, tāpēc rakstījām projektu un aicinājām Liepājas Valsts 1. ģimnāziju, V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu, Kuldīgas 2. vidusskolu. Vēl bijām aicinājuši Druvas un Priekules vidusskolas un Kuldīgas tehnikuma līdzpārvaldi, bet tās nevarēja ierasties. Programma bija daudzveidīga: orientēšanās pa ēku, komandu spēles, viesojās absolventes, tagad stjuartes Beāte Herta Kepša un Areta Šube-Šubbis, gatavojām vakariņas, bija nakts pastaiga pa Kuldīgu un karaoke. No rīta visi atvadījāmies un devāmies uz stundām. Tas bija grūti, bet svarīgi, ka sanācām kopā un bija saliedētības izjūta.”

D.Reimane piebilst: „Gribējām uzzināt, kā līdzpārvalde strādā citās skolās. Mūsējā darbojas skolēni no 5. līdz 12. klasei – esam apmēram 40.”

E.Vēzis secina, ka tagad iegūti jauni draugi, tādēļ dažādu skolu līdzpārvalžu tikšanās jāturpina.


SATIKŠANĀS VAJADZĪGA

V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas audzēknes Džuljeta Skujāne, Sofija Ješkevica, Renāte Dreimane un Simona Skudika teica, ka šāda tikšanās dod jaunu pieredzi, draugus, tie ir arī jautri piedzīvojumi. Viņu skolā līdzpārvalde organizē pasākumus, piedalās labdarības projektos un īsteno dažādas idejas. Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieces Anete Zūlmane un Annija Pūre secina: „Pasākums ir interesants, tā var uzzināt ko jaunu. Arī mēs skolā organizējam pasākumus, no šī gaidām jautrību un iespēju iegūt draugus.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Jūsu jaunā gada apņemšanās:
Vairāk sportošu
Ēdīšu veselīgāk
Šķirošu atkritumus
Nometīšu lieko svaru
Mīlēšu sevi
Vairāk laika veltīšu ģimenei
Visur ieradīšos laikā
Pārbaudīšu veselību
Vairāk pelnīšu
Neko neapņemos
Es esmu pati pilnība!