Aizvērt

Spēlējas ar vārdiem

2018. gada 15. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Spēlējas ar vārdiem
Bērnu literatūras autore un izdevēja Inese Zandere Skrundā lasa dzejoļus un bērniem liek pantiņos meklēt dažādus vārdus. Pasākumā ieradās ap 100 skolēnu.
Foto: Anna Bivbāne
„Mēģināju bērniem izmest āķīšus un ieinteresēt dzejoļus rakstīt pašiem,” sacīja rakstniece, dzejniece, grāmatu izdevēja un redaktore Inese Zandere, tiekoties ar Skrundas vidusskolas jaunāko klašu skolēniem.
„Virsuzdevums bija parādīt veidus, kā savu valodu bagātināt – kur vārdus ņemt un kā tos izmantot,” saka I.Zandere, kura bērnus iepazīstināja ar atjaunoto grāmatu Garā pupa, kam aprit pieci gadi. Viņa lasīja dzejoļus, lai parādītu, kā izmantot asociācijas, piemēram, vienā vārdā var saklausīt citus. Vai gailenes vīrs ir gailis? Vai burkāni lien burkā? „Starp vārdiem veidojas tādas saites, kādas realitātē nepastāv. Skanīgums tos sasaista, ļaujot dzejolī vārdus savienot ar jēgu, iesaistot valodas spēlē.”

I.Zandere skaidro, ka skolās un bibliotēkās viņa ir gandrīz katru nedēļu kopš 80. gadu sākuma, tāpēc jau no pieredzes zinot, kā bērnus iesaistīt. Autore uzsver, ka veids, kā nepazaudēt skolēnu saikni ar dzeju, ir likt viņiem dziedāt korī: „Šie bērni visu laiku ir saskarē ar dzeju un zina latviešu klasiku. Katrs korists savā veidā ir dzejas nesējs.”

Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts Rakstnieks satiek lasītāju, kurā bērnu literāti sastop skolēnus, notiek ceturto gadu, sacīja Skrundas bērnu bibliotēkas vadītāja Inga Zalgaucka. Parasti pēc tādiem pasākumiem bibliotēkā esot šī autora grāmatu pieprasījums, un viņa pieļauj, ka arī par I.Zanderes dzejas krājumu Garā pupa būs interese.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi