Aizvērt

Spēlējas ar vārdiem

2018. gada 15. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Spēlējas ar vārdiem
Bērnu literatūras autore un izdevēja Inese Zandere Skrundā lasa dzejoļus un bērniem liek pantiņos meklēt dažādus vārdus. Pasākumā ieradās ap 100 skolēnu.
Foto: Anna Bivbāne
„Mēģināju bērniem izmest āķīšus un ieinteresēt dzejoļus rakstīt pašiem,” sacīja rakstniece, dzejniece, grāmatu izdevēja un redaktore Inese Zandere, tiekoties ar Skrundas vidusskolas jaunāko klašu skolēniem.
„Virsuzdevums bija parādīt veidus, kā savu valodu bagātināt – kur vārdus ņemt un kā tos izmantot,” saka I.Zandere, kura bērnus iepazīstināja ar atjaunoto grāmatu Garā pupa, kam aprit pieci gadi. Viņa lasīja dzejoļus, lai parādītu, kā izmantot asociācijas, piemēram, vienā vārdā var saklausīt citus. Vai gailenes vīrs ir gailis? Vai burkāni lien burkā? „Starp vārdiem veidojas tādas saites, kādas realitātē nepastāv. Skanīgums tos sasaista, ļaujot dzejolī vārdus savienot ar jēgu, iesaistot valodas spēlē.”

I.Zandere skaidro, ka skolās un bibliotēkās viņa ir gandrīz katru nedēļu kopš 80. gadu sākuma, tāpēc jau no pieredzes zinot, kā bērnus iesaistīt. Autore uzsver, ka veids, kā nepazaudēt skolēnu saikni ar dzeju, ir likt viņiem dziedāt korī: „Šie bērni visu laiku ir saskarē ar dzeju un zina latviešu klasiku. Katrs korists savā veidā ir dzejas nesējs.”

Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts Rakstnieks satiek lasītāju, kurā bērnu literāti sastop skolēnus, notiek ceturto gadu, sacīja Skrundas bērnu bibliotēkas vadītāja Inga Zalgaucka. Parasti pēc tādiem pasākumiem bibliotēkā esot šī autora grāmatu pieprasījums, un viņa pieļauj, ka arī par I.Zanderes dzejas krājumu Garā pupa būs interese.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi