Aizvērt

Pateikt skolotājiem paldies

2018. gada 22. oktobrī, 07:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Pateikt skolotājiem paldies
Nīkrāces pamatskolā pedagogu pulku papildinās jaunā logopēde Ivita Danenbergsone, kurai šī būs pirmā darba pieredze.
Foto: Anna Bivbāne
Skrundas kultūras namā 16 novada pedagogi apsveikti dažādās darba jubilejās.
„Vēlamies viņus iepriecināt, sniedzot tādas emocijas, lai ir enerģija un prieks darboties,” saka Skrundas novada izglītības nodaļas vadītāja Inga Flugrāte. „Katru reizi tiek domāts par priekšnesumu, lai ir bauda dvēselei. Šoreiz koncertā uzstājās Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers.”


PIEREDZE JĀKRĀJ

Skolotāju pulku Nīkrāces pamatskolā papildinās logopēde Ivita Danenbergsone: „Šī man ir pirmā darba pieredze. Mācos par logopēdu 3. kursā, vēl viens gads jāmācās, bet domāju, kāpēc gan nepamēģināt jau tagad, jo pieredze ir vajadzīga. Nebiju gaidījusi, ka mani sveiks kā jauno pedagoģi, – tas bija pārsteigums un deva pozitīvas emocijas.” Bērnu valodas attīstībā Ivita sagaida acīmredzamu rezultātu: „To, ko varu, gribu sniegt pēc iespējas vairāk, lai viņu valoda uzlabotos.”


MĀCĪTIES KOPĀ AR BĒRNIEM

Pirmsskolas izglītības iestādes Liepziediņš skolotāja Anita Līduma tika sveikta 30. darba jubilejā: „Kopumā man rit 38. pedagoģiskais gads, jo dažus gadus pastrādāju par auklīti. Pa šo laiku gājis visādi, jo mainās izglītības sistēmas uzdevumi, bet man liekas, ka tas ir viens un tas pats, tikai ietīts citādos vārdos.” Anita uzskata: „Jo bagātīgāka ir materiālā bāze, jo lielākas iespējas izvēlēties, ko bērnam mācīt.” Viņa strādā ar bērniņiem no pusotra līdz četriem gadiem: „Jādomā, kā iesaistīt un noturēt uzmanību, lai raisītos iztēle. Gadiem ejot, bērni kļūst attīstītāki. Ir interesanti vērot, kā viņi kļūst patstāvīgi. Vecāki bērnu redzesloku paplašina, jo nebaidās no viņu vecuma un ņem līdzi uz pasākumiem, tāpēc bērniem ir iespēja vērot un klausīties.” Šo gadu laikā Anita guvusi atziņu: „Jo mierīga un smaidīgāka esmu, jo mierīgāki un smaidīgāki ir audzēkņi. Bērni jūt manu noskaņojumu un pieskaņojas. Ļoti priecē tas, ka daudzi nāk uz bērnudārzu un jau runā, tā pasakot, ko vēlas.”


PALIKT PAR CILVĒKU

Par 15 gadiem Skrundas vidusskolas direktora amatā un 40 gadiem volejbola trenera darbā tika sveikts Ainārs Zankovskis: „Es sev jautāju, par ko priecāties. Skaidrs, ka manā vecumā vajadzētu darboties mājās, vadīt kādu pulciņu, jo apkārt dzirdams, ka jānāk jauniem cilvēkiem. Pret to neesmu, bet dzīve vēl liedz no darba aiziet. Nostrādāto gadu laikā esmu pārliecinājies, ka svarīgākais jebkurā situācijā ir palikt par cilvēku. Jāmēģina saprast ikvienu, kas stāv pretī, tāpēc pats esi cilvēks!”

Ainārs atminas, kad nekad nav vēlējies kļūt par direktoru, bet dzīvē tā notiek: „Neesmu darbu meklējis – tas atnācis pie manis. Ir tāds teiciens, ka ik pa septiņiem gadiem darbs jāmaina. Domāju, vai gribu sevi izaicināt iziet no komforta zonas vai ne. Viens grib, un viens negrib. Piemēram, man komforta zona patīk, bet uzskatu, ka dzīvē vairāk vai mazāk viss sakārtojas pats no sevis.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi