Aizvērt

Kad visa klase vingro un peld

2018. gada 2. novembrī, 00:00
Raksta autors: Inta Jansone
Kad visa klase vingro un peld
Pasākumā "Sporto visa klase" V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 4.b klase.
Foto: Ineses Vittes arhīvs
Trešdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) programmas "Sporto visa klase" piektā gada atklāšanā arēnā "Rīga" piedalījās arī piecas klases (2.a, 3.b, 4.b, 5.b, 6.a) no V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas.
Pasākumu pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš uzrunā bērniem novēlēja būt vienotiem un darboties komandā. Tāpat labus vēlējumus sacīja LOK ģenerālsekretārs, programmas idejas autors Žoržs Tikmers un LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. „Atklāšana bija labi organizēta,” saka V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas pedagoģe Sandra Poriņa. „Bērniem patika gan izglītojošie, gan izklaidējošie priekšnesumi.” Uzstājušies hiphopa mākslinieki, ielu vingrotāji, karatē skolas audzēkņi u.c., bet koncertā muzicējusi grupa Bermudu divstūris.

Jaunie dalībnieki saņēma oficiālo piederības zīmi – karogu, kā arī kopā ar Latvijas sportistiem Guntu Vaičuli, Jāni Šmēdiņu, Jāni Baumani, Zigismundu Sirmo un Mārtiņu Pļaviņu nodeva programmas Sporto visa klase zvērestu.

V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā šīm klasēm sporta nodarbības ir piecreiz nedēļā. „Divas stundas ir obligātās, vēl viena ir peldēšana, bet divas atvēlētas papildu nodarbēm, piemēram, stājas vingrinājumiem,” stāsta S.Poriņa. „Pirms pieciem gadiem iesaistīties iedrošināja Kuldīgas novada pašvaldība. Tas bija liels izaicinājums. Kamēr Kuldīgā baseina nebija, bērnus reizi nedēļā vedām uz baseinu Ventspilī, un tas nebija viegli.”

Projekts Sporto visa klase četros gados strauji attīstījies, un piektajā piedalās gandrīz 8000 bērnu. Tā mērķis ir 2.–6. klašu skolēniem uzlabot fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu. „Vēl tiek vērtētas bērnu sekmes, kas organizatoriem jānosūta reizi pusgadā,” skaidro pedagoģe, piebilstot, ka klases, kuras iesaistījušās, ir daudz saliedētākas un draudzīgākas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi