Aizvērt

Būs drošāki un pratīs sadarboties

2018. gada 12. novembrī, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Būs drošāki un pratīs sadarboties
Skrundas vidusskolas skolēni, ciemojoties pie Saldus ugunsdzēsējiem, iemēģina formas un uzklausa ieteikumus par drošību.
Foto: Ineses Pickaines arhīvs
Konkurss 5. klasēm "Ko tu zini par drošību?", kas 6. novembrī notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Saldus daļā, piedalījās arī Skrundas vidusskolas skolēni.
Finālā bija septiņas komandas no Saldus, Skrundas un Brocēnu novada. Lai piedalītos konkursā, bija jāsagatavo trīs minūšu video par operatīvo dienestu drošības jautājumiem un tematisks priekšnesums par drošību. Komandas apmeklēja septiņus kontrolpunktus ar teorētiskiem un praktiskiem uzdevumiem. Konkursa mērķis ir pievērst skolēnu uzmanību drošībai pie ūdens, rīcībai pēc ceļu satiksmes negadījuma vai ugunsgrēkā, pirmās palīdzības sniegšanā.

1. vietu ieguva Ezeres pamatskolas komanda, 2. – Jaunlutriņu pamatskolas komanda, 3. – Skrundas vidusskolas komanda Rise, bet VUGD simpātiju balvu saņēma komanda Team no Skrundas vidusskolas.

Komandas Rise dalībnieki Sabīne Kadakovska un Krists Salmins ir priecīgi par iespēju piedalīties konkursā, par to pastāstījusi skolotāja Inese Pickaine. Krists stāsta: „Gribēju vairāk uzzināt par drošību, tāpēc konkurss mani uzrunāja.” Sabīnei tas devis jaunas zināšanas: „Lai uzfilmētu video un sagatavotu priekšnesumu, vajadzēja meklēt informāciju. Video parādījām, ka, ejot pāri ceļam, nevajag austiņās klausīties mūziku vai skatīties telefonā, jo jāpievērš uzmanība, kur tu ej un vai netuvojas transportlīdzeklis. Priekšnesumā rādījām stāstu par Sprīdīti, kurš viens pats gribēja iet uz mežu, bet viņam to neļāva, jo zēns nezināja drošības noteikumus.” Krists papildina: „Man patika tas, ka, domājot priekšnesumus, katrs pielika savu roku un ka pēc konkursa devāmies ekskursijā pie Saldus ugunsdzēsējiem.”

No skolotājas I.Pickaines klases konkursā piedalījās trīs komandas. „Kopīgi apspriedāmies, lai izveidotu trīs video, un visi dabūja pietiekamu punktu skaitu, lai startētu finālā. Paldies vecākiem, vietējiem ugunsdzēsējiem un policistiem par iesaistīšanos. Šādi konkursi skolēniem dod iespēju būt kopā, māca sadarboties un meklēt informāciju, klase ir saliedētāka.”

Konkurss tika rīkots sadarbībā ar VUGD, Valsts policiju, Rīgas Stradiņa universitāti un informācijas centru Europe Direct.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi