Aizvērt

Būs drošāki un pratīs sadarboties

2018. gada 12. novembrī, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Būs drošāki un pratīs sadarboties
Skrundas vidusskolas skolēni, ciemojoties pie Saldus ugunsdzēsējiem, iemēģina formas un uzklausa ieteikumus par drošību.
Foto: Ineses Pickaines arhīvs
Konkurss 5. klasēm "Ko tu zini par drošību?", kas 6. novembrī notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Saldus daļā, piedalījās arī Skrundas vidusskolas skolēni.
Finālā bija septiņas komandas no Saldus, Skrundas un Brocēnu novada. Lai piedalītos konkursā, bija jāsagatavo trīs minūšu video par operatīvo dienestu drošības jautājumiem un tematisks priekšnesums par drošību. Komandas apmeklēja septiņus kontrolpunktus ar teorētiskiem un praktiskiem uzdevumiem. Konkursa mērķis ir pievērst skolēnu uzmanību drošībai pie ūdens, rīcībai pēc ceļu satiksmes negadījuma vai ugunsgrēkā, pirmās palīdzības sniegšanā.

1. vietu ieguva Ezeres pamatskolas komanda, 2. – Jaunlutriņu pamatskolas komanda, 3. – Skrundas vidusskolas komanda Rise, bet VUGD simpātiju balvu saņēma komanda Team no Skrundas vidusskolas.

Komandas Rise dalībnieki Sabīne Kadakovska un Krists Salmins ir priecīgi par iespēju piedalīties konkursā, par to pastāstījusi skolotāja Inese Pickaine. Krists stāsta: „Gribēju vairāk uzzināt par drošību, tāpēc konkurss mani uzrunāja.” Sabīnei tas devis jaunas zināšanas: „Lai uzfilmētu video un sagatavotu priekšnesumu, vajadzēja meklēt informāciju. Video parādījām, ka, ejot pāri ceļam, nevajag austiņās klausīties mūziku vai skatīties telefonā, jo jāpievērš uzmanība, kur tu ej un vai netuvojas transportlīdzeklis. Priekšnesumā rādījām stāstu par Sprīdīti, kurš viens pats gribēja iet uz mežu, bet viņam to neļāva, jo zēns nezināja drošības noteikumus.” Krists papildina: „Man patika tas, ka, domājot priekšnesumus, katrs pielika savu roku un ka pēc konkursa devāmies ekskursijā pie Saldus ugunsdzēsējiem.”

No skolotājas I.Pickaines klases konkursā piedalījās trīs komandas. „Kopīgi apspriedāmies, lai izveidotu trīs video, un visi dabūja pietiekamu punktu skaitu, lai startētu finālā. Paldies vecākiem, vietējiem ugunsdzēsējiem un policistiem par iesaistīšanos. Šādi konkursi skolēniem dod iespēju būt kopā, māca sadarboties un meklēt informāciju, klase ir saliedētāka.”

Konkurss tika rīkots sadarbībā ar VUGD, Valsts policiju, Rīgas Stradiņa universitāti un informācijas centru Europe Direct.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi