Aizvērt

„Lai taptu filma, vajag tikai telefonu”

2018. gada 23. novembrī, 00:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
„Lai taptu filma, vajag tikai telefonu”
Skrundas vidusskolas 8. klases skolnieces Nata Natālija Lazdāne un Ance Bukša iestudē ainiņu, kuru režisors Armands Ekštets filmēs ar telefonu.
Foto: Anna Bivbāne
Režisors Armands Ekštets Skrundas novada skolēniem šomēnes praktiskā nodarbībā mācīja, kā uzņemt pašiem savu filmu.
Projekta Teātris un Es pasākums Kā uzņemt savu filmu? ir viena no Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas Latvijas skolas soma iespējām 5.–12. klases skolēniem. Kopā meklētas idejas, tapa scenārijs, tika veidoti kadra plāni, izvēlēti aktieri un rādīts, kā to visu var filmēt ar telefonu.


SĀKUMAM NODERĪGI

Skrundas vidusskolas 8. klases skolniece Nata Natālija Lazdāne vēlējusies uzzināt kaut ko vairāk par filmēšanu: „Sapratu – lai nonāktu līdz filmai, jāiziet cauri grūtam procesam. Nezināju, ka labas filmas var uzņemt ar telefonu.” Arī 12. klases audzēknei Ancei Timbarei izbrīnu radījis fakts, ka šim nolūkam var izmantot telefonu: „Uzzinātais liek paraudzīties radošāk, un filmas tagad vērtēšu no cita redzespunkta.” Novada interešu izglītības metodiķe Una Blūma saka: „Latvijas simtgadē valsts piedāvā programmu, kurā skolēni var kultūras, izglītojošus vai zinātniskus pasākumus apmeklēt bez maksas. Neieguldot vecāku naudu, bērniem ir iespēja emocionāli bagātināties.”


IEINTERESĒT ATTĪSTĪTIES

Režisors A.Ekštets skaidro: „Nav noslēpums, ka jauniešiem ir savi YouTube kanāli. Mums aug jūtūberu un blogeru paaudze. Esmu radījis lekciju ciklu jauniem cilvēkiem, kurus varētu interesēt filmēšana, lai saprastu tās pamatus.” Iepriekš viņu uzrunājusi Rīgas dome, jo jauniešiem neesot praktisku un izglītojošu nodarbību: „Tiku uzrunāts kā režisors, kurš prot sarunāties ar jauniešiem. Katra tāda tikšanās ar viņiem ļauj par savu profesiju uzzināt kaut ko jaunu. Vislabāk mācīties, mācot citus, un jaunieši bieži pasaka to, ko ilgāku laiku biju domājis.”

Režisors pārliecināts par trīs izpratnes līmeņiem: „Pirmais ir priekšstatu līmenis. Nodarbība ilgst stundu, un tajā nevar dot vairāk kā tikai priekšstatu, kas uzrunā vai neuzrunā. Otrs līmenis ir informācijas uztveršana. Nekad nezinām, kad tā nostrādās kā slepenais gēns, kad jaunietis sāks rīkoties. Rīcība ir trešais līmenis. Mans uzdevums ir izstāstīt, kas ir filmēšana, kā to dara, un radīt interesi. Ja paši gribēs kaut ko saprast, tad sāks meklēt informāciju, lai augtu.”
ARMANDS EKŠTETS
  • Sirdsmīļās Monikas u.c. TV seriālu, humora raidījuma Anekdošu šovs režisors.
  • Iestudējis izrādes bērniem Toms pret superpelēm, Sunītis un kaķīte, Sarkangalvīte un vilks, Noslēpumu sala, Mana dzimšanas diena, Kurš mežā saka oi-oi u.c. Ir arī aktieris.
  • Darbojies Latvijas Leļļu teātra projektos, LTV bērnu raidījumu ciklā Leļļu namiņš.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi