Aizvērt

Rīta stunda bērniem

2018. gada 26. novembrī, 04:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Rīta stunda bērniem
Uz rīta stundu Skrundas bērnu bibliotēkā kopā ar skolotāju Guntu Dreimani ieradusies sešgadnieku grupiņa "Mākonīši".
Foto: Anna Bivbāne
Reizi mēnesī sešgadnieki un pirmklasnieki dodas uz Skrundas bērnu bibliotēku, lai kopīgi ar bibliotekāri lasītu grāmatu.
„Grāmatu ieskenējam un rādām uz ekrāna, bērni sēž kā kino un skatās, sekojot līdzi tekstam un bildēm. Pēc izlasīšanas visu pārrunājam,” stāsta bērnu bibliotēkas vadītāja Inga Zalgaucka. Šajās reizēs notiek arī grāmatu maiņa: „Viņi izvēlas grāmatas un līdz nākamajai reizei tās lasa. Šādi darbojamies jau četrus gadus, nu ideju pārņēmusi arī Antuļu un Rudbāržu bibliotēka.”

Šajā reizē bibliotekāres stāstīja par Latvijas dzimšanas dienu un lasīja lietuviešu rakstnieces Linas Žutautes grāmatu Kika Mika un aizbēgušās ausis: „Grāmatiņa stāsta par meiteni, kura nedzird, ko viņai saka vecāki, jo ausis ir aizbēgušas. Paklausības velniņš ir pazudis, tāpēc mēģināsim to sameklēt. Bērniem jāsaprot, ka viņi ar savu uzvedību un pieklājību var būt noderīgi arī valstij.”

I.Zalgaucka: „Pirmklasnieks, kas aiziet uz skolu, mums mazliet pazūd, jo viens pats uz bibliotēku vēl nenāk, bet vecākiem bieži vien nav laika, lai viņu atvestu. To dara skolotāji, un mums veidojas laba sadarbība.”

Pirmsskolas skolotāja Gunta Dreimane stāsta, ka bibliotēkas apmeklēšana reizi mēnesī kļuvusi par tradīciju: „Nācām uz bibliotēku, lai apmainītu grāmatiņas un satiktos ar bibliotekārēm. Bērni tikšanās reizes gaida! Ceram, ka ar grāmatu skatīšanos varam viņus ieinteresēt lasīt.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi