Aizvērt

Augsts novērtējums skolām

2018. gada 14. decembrī, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Augsts novērtējums skolām
Alsungas vidusskolas direktores vietniece Aīda Vanaga (centrā no kreisās) un bijusī direktore Lija Baumane 12. klases audzēkņiem rāda skolu reitinga balvu un liek uz viņiem cerības, lai tādu iegūtu arī nākamgad.
Foto: Antra Grīnberga
Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingā par labākajām atzītas arī divas mūspuses mācību iestādes: Alsungas vidusskolai lauku vidusskolu grupā 1. vieta grupā "Izaugsme", bet Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolai (KMHZV) specializēto skolu grupā 1. vieta un Lielā pūce kategorijā "Dabas zinības".
Reitinga noteikšana sākta pirms astoņiem gadiem, tās iniciators ir Cēsu matemātikas skolotājs Jānis Endele. 12. klašu rezultāti centralizētajos eksāmenos tiek vērtēti katrā mācību priekšmetā un dod arī skolu kopvērtējumu. Grupā Izaugsme skolas rezultāti tiek salīdzināti attiecībā pret diviem iepriekšējiem gadiem kopvērtējumā un pēc priekšmetiem. Katrā grupā apbalvo sešas labākās skolas. 1. vieta saņem galveno balvu – metāla pūci, pārējās – grāmatu ar rezultātiem un diplomu.

KMHZV atzinību saņēmusi jau vairākkārt, bet šoreiz panākums īpašs – 1. vieta dabaszinību un 3. vieta angļu valodas kategorijā. Vislielākais nopelns esot ķīmijas un bioloģijas skolotājai Ilzei Osei.

Alsungas vidusskolai tas ir pirmais fonda apbalvojums. Bijusī direktore Lija Baumane, kura šogad māca matemātiku, neslēpj prieku: balva piešķirta tāpēc, ka bijuši skolēni, kuri grib mācīties. Direktores vietniece Aīda Vanaga pastāstīja, ka visas trīs pagājušā gada absolventes studējot universitātēs Rīgā un Jelgavā. Mācību sasniegumi Alisei Punclavai, Litai Lainei Maculēvičai un Megijai Vilsonei vienmēr bijuši augsti, vidusskolā visas saņēmušas novada domes stipendiju, ko piešķir tikai tad, ja sekmes ir labas un teicamas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi