Aizvērt

Kas notiek ar skolēnu pareizrakstību?

2018. gada 17. decembrī, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Kas notiek ar skolēnu pareizrakstību?
Jaunieši tagad vairāk sazinās sarakstoties, nevis sarunājoties.
Foto: Lāsma Reimane
Sarakste lietotnēs „WhatsApp” un „Messenger”, sociālajos tīklos un forumos – rakstu valoda telefonā un datorā kļuvusi nozīmīgāka nekā jebkad agrāk. Par to, vai skolēni tajā ievēro pareizrakstību, 17. decembra „Kurzemniekā” stāsta Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas latviešu valodas skolotāja Aiga Moļņika. Par saziņu tiešsaistē runā arī skolēni.
A.Moļņika: – Skolēni joprojām raksta diezgan daudz – ir pierakstu klades, daudziem tās patiešām glīti veidotas, pārskatāmas, lietderīgi izmantojamas. Arī domraksti tiek rakstīti stundās. Lai gan visu skolēnu rokraksts nav glīts un salasāms, lasīt domrakstu rokrakstā ir daudz patīkamāk, jo tad redzu skolēnu. Datorrakstā teksts kļūst bezpersonisks – šķiet, ka pazudušas emocijas. Redzu tikai drukātus burtus, un visi ir tik pareizi un vienādi...
Komentāri
sk.
2018. gada 17. decembrī, 12:37
Ir burtu pareizrakstība, arī vārdu pareizrakstība, bet nezinu, vai ir skolēnu pareizrakstība...
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi