Aizvērt

Liela interese par mācībām senioriem

2019. gada 11. janvārī, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Liela interese par mācībām senioriem
Kuldīgas senioru skolas atklāšanā Mākslas nams bija pārpildīts. Tās izveidotāji cer, ka interese nevis mazināsies, bet tikai pieaugs.
Foto: Lāsma Reimane
„Tas, kas te notiek, man liek domāt par filmu "Džimlai rūdi rallallā". Arī jūs esat cilvēki, kuri vēlas mainīt pasauli,” tā vairāk nekā 100 novada pensionārus Kuldīgas senioru skolas atklāšanā Mākslas namā uzrunāja mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics.
Viņš solīja, ka labprāt te lasīs lekcijas, ja tiks aicināts. Citi aicinātie partneri no tehnikuma, muzeja, Nodarbinātības valsts aģentūras, Kurzemes NVO centra, pašvaldības utt. stāstīja, kādas iespējas vecļaudīm jau pieejamas, kādas vēl var pavērties līdz ar skolas atklāšanu.


SĀKAS AR PIEREDZES STĀSTU

Novada domes senioru konsultatīvās padomes vadītāja Astra Gūtmane pastāstīja, ka viss sācies pagājušajā vasarā, kad Kurzemes NVO centra pasākumā izdzirdēta pieredze no Latvijā pirmās senioru skolas Krāslavā. „Izdomājām, ka arī Kuldīgā vajag vietu, kur mums izglītoties. Pašvaldības vadītāja Inga Bērziņa ideju atbalstīja. Meklējām cilvēkus, kuri būtu ieinteresēti to darīt sabiedriskā kārtā. Atradām skolas vadītāju Rutu Orlovu, viņas palīdzi Anitu Laulu, arī citus. Drīz runājām ar atsaucīgo bibliotēkas vadītāju Laimu Mirdzu Osteli, tā atrodot telpas. Bija jautājums, vai būs ieinteresētība. Pa telefonu cilvēkus aptaujājām, ko viņi grib apgūt. Rezultāts – gandrīz 150 interesentu,” A.Gūtmane neslēpj prieku.


RAKSTĪS PROJEKTUS

R.Orlova cer, ka visi, kuri pieteikušies, būs arī aktīvi apmeklētāji. Pirmajam pusgadam nodarbību saraksts jau izveidots. Tas paredz gan teoriju, gan praksi. Atklāšanā seniori rakstīja vēlmes, ko vēl gribētu mācīties. Pirmās nodarbības, lai labāk apgūtu informācijas tehnoloģijas, vadīs bibliotēkas darbinieki. „Dalībnieku ir daudz, iznāks dalīties grupās. Bet interesentus vēl aizvien gaidām,” mudina vadītāja. Pagaidām ziņas par skolu atrodamas bibliotēkas mājaslapā, bet drīzumā biedrība Kuldīgas senioru skola izveidos savu. R.Orlova pastāstīja, ka par skolu nav jāmaksā, vienīgi tad, ja praktiskajās nodarbībās būs vajadzīgi kādi materiāli: „Pagaidām mūs neviens nefinansē. Naudu meklēsim projektos.”


„MĀCĪTIES NEKAD NAV PAR VĒLU”

Tā uzskata Krāslavas senioru skolas dibinātāja, socioloģe Tatjana Azamatova, kura piedalījās atklāšanā. „Kad man bija 43 gadi, iestājos Daugavpils universitātē. Protams, bija šaubas un bailes, kā to spēšu. Pamazām sapratu, ka mācīties var jebkurā vecumā. Mans maģistres darbs bija saistīts ar sabiedrības novecošanos. Pētīju situāciju ārzemēs. Daudzās valstīs senioriem ir lielas iespējas. Pasaulē ir dažādi varianti: citur mācības notiek uz augstskolu bāzes, citur pensionāri izveido klubu un organizē tās paši, citur reizi mēnesī uz kultūras namu atbrauc lektori. Aizdomājos, kāpēc pie mums tā nav. Pirms četriem gadiem Krāslavā pārbaudījām, vai ir interese. Sākumā senioru skolu vadījām divatā, vieslektorus pieaicinājām vēlāk. Pirmajā pusgadā bija cilvēki desmit, tagad – vairāk nekā 40. Mūsu skola nav juridiski noformēta kā biedrība, tādēļ pārsvarā strādājam brīvprātīgi. Tagad par daļu nodarbību maksā veselības veicināšanas programma. Arī mēs darbojamies bibliotēkā – īre nav jāmaksā, varam izmantot inventāru,” pastāstīja T.Azamatova.KULDĪGAS SENIORU SKOLA

  • Biedrība, kas organizē bezmaksas neformālās izglītības kursus pensijas un pirmspensijas vecuma cilvēkiem.
  • Nodarbības plānotas trešdienās no 11.00 Kuldīgas bibliotēkā.
  • Mācības ļaus iegūt mūsdienīgas zināšanas, saskarsmes, diskusiju un cita viedokļa pieņemšanas prasmes.
  • Pamatprincipi ir jaunas zināšanas, radošas darbnīcas un fiziskas nodarbes. Tādēļ aicināti cilvēki, kuri senioriem var sniegt ne tikai zināšanas, bet arī praktiskas iemaņas.
  • Informācija pa tālr. 26467724 (Ruta Orlova), 22356018 (Anita Laula).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā jūs iemācījāties peldēt?
Pats iemācījos
Tā arī neiemācījos
Bērnībā iemācīja vecāki
Skolā sporta stundās
Gribētu iemācīties
Bērnībā iemācīja draugi
Iemācīja dzīvesbiedrs/biedre
Mācījos speciālās nodarbībās
Visi nevar iemācīties peldēt