Aizvērt

Bērnudārzā kļuvis interesantāk

2019. gada 16. janvārī, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Bērnudārzā kļuvis interesantāk
Kuldīgas bērnudārzā Bitīte trīs un četrus gadus vecie mazuļi ar interesi darbojas prasmju centros, kuros šodien var ķert zivtiņas, aplicēt, zīmēt, krāsot, būvēt ar koka klučiem, bērt smiltiņas vai arī spēlēties leļļu stūrī vai pie mašīnu trases.
Foto: Jolanta Hercenberga
„Vecākie bērni ēdienu uz šķīvja uzliek paši, ielej krūzītē tēju vai sulu. Tas ļoti atšķiras no tā, kā bija agrāk, kad visiem galdu uzklāja auklīte,” Kuldīgas bērnudārza „Bitīte” vadītāja Līga Megne stāsta, kā tiek ieviesta kompetenču izglītība jeb uz skolēnu orientēta mācīšanās.
L.Megne: – Aptuveni gadu strādājam ar jauno pieeju, un jāatzīst, ka jūtamas pozitīvas tendences. Bērniem augusi iniciatīva, viņi ir radošāki, negaida ierosinājumu no skolotāja. Bērni bez aicinājuma novāc savu darba vietu, zina, kur atrodas birstīte, lāpstiņa, lupatiņa. Ir būtiski uzlabojušās pašapkalpošanās prasmes. Maziņie paši mazgā rokas, paši saģērbjas. Bērna skapītī ir ielīmēta piktogramma, kurā redzams, kas jāvelk vispirms, kas pēc tam. Grupā ir cimdiņu kastīte, un bērni spēlējoties trenējas tos uzvilkt.

Sākumā šādu mācīšanos uztvērām ar bažām, jo nebija informācijas, kā tas būs. Tagad daudz kas ir saprasts. Grūti pateikt, kādi būs rezultāti, bet process bērniem ir daudz interesantāks. Skolotājam gan ļoti daudz jāgatavojas, tādēļ asistents vai cits palīgs būtu labs atbalsts.


Vairāk 16. janvāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi