Aizvērt

Dziesmas mācījās vēl naktī

2019. gada 18. janvārī, 08:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Dziesmas mācījās vēl naktī
Konkursa "Lakstīgala 2019" uzvarētājas Kuldīgas novadā – Sannija Zīberga, Sabīne Sanija Šēle, Patrīcija Junkere, Inita Šķēle un Diāna Dubure no Turlavas pamatskolas.
Foto: Antra Grīnberga
Tautasdziesmu dziedāšanas konkursā "Lakstīgala" ceļazīmi uz Kurzemes kārtu no Kuldīgas novada saņēma Ēdoles pamatskolas 1.–4. klases un Turlavas pamatskolas 5.–9. klases komanda.
Bērnu un jauniešu centrā (BJC) konkursā piedalījās trīs mazāko klašu un trīs 5.–9. klases komandas.

Turlavas pamatskolas meitenes, kuras savā grupā uzvarēja, arī pērn tikušas līdz pat trešajai jeb pēdējai kārtai Latvijā. „Vakar vakarā divas dziesmas kārtīgi nezinājām, tāpēc nebija pārliecības, ka varētu uzvarēt. Mums ar skolotāju bija nakts nometne – vienos vēl dziedājām, tad viņa mūs dzina gulēt, bet neklausījām un vēl pamācījāmies vecvārdus,” stāsta meitenes. Šai kārtai bijis jāapgūst 25 dziesmas, bet Kurzemes konkursam nākamceturtdien tepat Kuldīgā – vēl 20. „Dziesmas sadalām, lai katru vismaz viena no mums zinātu perfekti. Pēc stundām mūzikas klasē regulāri dziedam,” teic uzvarētājas.

Par meiteņu sniegumu priecājas arī skolotāja Agnese Čīče: „Tiek uzskatīts, ka šī bērniem ir fantastiska iespēja turēt godā tautas mantojumu, tāpēc par šo konkursu cīnos – man tas ir svēts, ceru, ka arī meitenes aizies ar tādu izjūtu.”

Konkurss Lakstīgala Latvijā notiek vairāk nekā desmit gadus. „Tas rīkots par godu ārzemju latvietim Robertam Zuikam, kurš bijis tautasdziesmu apkopotājs un tās sarindojis grāmatiņā Lakstīgala,” stāsta BJC pasākumu organizatore Agate Ūdre. Iespēja piedalīties esot visām skolām, bet pēdējos gados visaktīvākās ir lauku skolas. Pilsētu skolas šogad netika pārstāvētas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi