Aizvērt

Izdarīts daudz, aicinās jaunus biedrus

2019. gada 21. janvārī, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Izdarīts daudz, aicinās jaunus biedrus
Triju novadu pedagogu arodbiedrību pārstāvji brīvdienu mājā "Raxti" izvērtē pērn paveikto un, lai netrūktu spēka turpmāk, zīmē latvju spēka zīmes.
Foto: Jolanta Hercenberga
Dziedot spēka dziesmas un zīmējot latvju zīmes, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Kuldīgas starpnovadu arodorganizācijas padome brīvdienu mājā "Raxti" atskatījās uz pērn paveikto.
Padomi veido 18 pirmorganizāciju priekšsēži gandrīz no visām Skrundas, Alsungas un Kuldīgas novada izglītības iestādēm, izņemot Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu, Vārmes pamatskolu un Cīrulīti. Padomes dalībnieki jautrā gaisotnē ieklausījās skolotājas Vijas Zariņas dūdu spēlē, veidoja vaska sveces un dziedāja.

Priekšsēde Aiga Šēnberga uzskata, ka gads bijis labs: „Esam mazskaitlīgi, bet paveicām ļoti daudz. Kampaņā, ko LIZDA rīkoja, lai panāktu to, ka pirmsskolas pedagogu darba samaksa pakāpeniski tiek maksāta no valsts budžeta, kā arī pieņemtu speciālās izglītības, sporta un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju likumu, bijām ceturtie aktīvākie Latvijā. Kampaņā savākti 42 549 paraksti, no tiem mēs savācām 993 jeb 2,3%.

Pirmo reizi rīkotā Skolotāju diena arodbiedrības biedriem guva atzinību. Trešais labais darbs ir ģenerālvienošanās ar Kuldīgas novada domi. Līdzīga vēl ir tikai Dobelē, tāpēc Latvijas mērogā esam privileģēti.”

Ar Kuldīgu šogad, ar Skrundu un Alsungu jau iepriekš noslēgtā ģenerālvienošanās paredz, ka visām izglītības iestādēm, arī tām, kurās arodbiedrības nav, tiek vairākas sociālās garantijas: pabalsts pirmās pakāpes radinieka vai darbinieka nāves gadījumā, samaksāta obligātā veselības pārbaude un veselības apdrošināšana, briļļu iegāde reizi trijos gados par 50 eiro u.c.

Kopīgs darbs būs aicināt organizācijā jaunus biedrus. Pēc pērnā gada ziņām, trijos novados no 978 strādājošajiem (588 pedagogiem un 390 tehniskajiem darbiniekiem) tikai 370 ir arodbiedrības biedri.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi