Aizvērt

Enija cīnīsies finālā

2019. gada 21. janvārī, 02:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Enija cīnīsies finālā
Erudīcijas spēles "Gudrs, vēl gudrāks" pusfinālā V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 10. klases skolniece Enija Grēta Fiļippova (priekšplānā) ar klasesbiedriem un audzinātāju Daigu Strupuli-Buku (no labās).
Foto: Enijas Grētas Fiļippovas arhīvs
Latvijas TV erudīcijas spēlē "Gudrs, vēl gudrāks" V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 10. klases skolniece Enija Grēta Fiļippova ieguvusi tiesības februāra beigās būt viena no sešiem fināla dalībniekiem.
ILGI LOLOTS SAPNIS

Vēlme piedalīties spēlē meitenei bijusi kopš 2014. gada, kad 6. klašu grupā uzvarējis kuldīdznieks Kārlis Rimaševskis, kurš toreiz mācījās Kuldīgas pamatskolā. Šogad sapnis īstenots. Pieteikumā kā iepriekšējā semestra vidējo atzīmi Enija norādījusi 8,7 un par dalību olimpiādē ierakstījusi 44. valsts latviešu valodas olimpiādi, kurā ieguvusi 3. pakāpi. Prasīta viena, bet Enija būtu varējusi šajā sadaļā aizpildīt daudzas ailes, jo ik gadu piedaloties teju visu priekšmetu olimpiādēs, izņemot mākslu, sportu un angļu valodu.

Anketā arī jānorāda cilvēks, kurš iedvesmo. „Ierakstīju princesi Diānu, jo viņa tik ļoti pārkāpa noteikumus, ierastās normas. Palīdzot slimiem cilvēkiem, viņa arī riskēja saslimt pati, bet viņai bija svarīgi sniegt pozitīvas emocijas citiem, un no tā viņa guva prieku,” pamato Enija.

„Kā ārpusskolas nodarbi norādīju mūzikas skolu. Pie pašas labākās skolotājas – Veltas Jūrmales – mācījos vijoli. Skolu absolvēju, bet orķestrī joprojām spēlēju. Otrs vaļasprieks kopš 2. klases ir folkloras kopa Kursīši. Mūzika ir sirdslieta – bez tās nekur, bet man patīk arī rokdarbi un grāmatas, kas ir mans labākais draugs. Kā nākotnes profesiju ierakstīju farmaceiti. Nezinu, kurā brīdī to izlēmu. Bērnībā nolēmu studēt jurisprudenci, bet, kad sāku mācīties ķīmiju, tad sapratu, ka nākotni gribu saistīt ar to.”


SAVĒJO ATBALSTS SVARĪGS

Spēlē Gudrs, vēl gudrāks katrā no trim pusfināliem ir 12 dalībnieku, un divi labākie iegūst tiesības piedalīties finālā.

Raidījuma ierakstā Eniju atbalstījuši klasesbiedri un audzinātāja Daiga Strupule-Buka. Nervi konkursā pakutināti visiem, jo satraukums diezgan liels un arī uz labi zināmiem jautājumiem atbildes tik viegli rokās nedodoties. „Vienā reizē izlīdzēja tas, ka skolotāja, redzot, ka nevaru atbildēt uz man zināmu jautājumu, ar pildspalvu uzsita sev pa kāju. Klusumā tas tā noskanēja un man atgādināja, ka šo atbildi noteikti zinu. Šāvu, kā likās, uz dullo, bet bija pareizi. Tā ir arī laimes spēle, kurā var paveikties vai nepaveikties ar jautājumu. Tikai pirmajā kārtā ir tādi, uz kuriem atbildes ir mācību grāmatās. Nākamajās kārtās tās ir no dažādām sfērām.

Labi, ka bija arī klasesbiedri – paši labākie līdzjutēji. Viņiem līdzi bija plakāts: „Tu jau zini – mēs esam pirmie līgā.” Finālā līdzjutēji varēs būt visi klasesbiedri.”

21. janvārī skolā viesosies filmēšanas komanda, lai veidotu Enijas vizītkarti. Tajā būšot kadri no vienas mācību stundas, orķestra mēģinājuma un pastaigas ar mīluļiem – trim suņiem.


AR SEVIS PĀRVARĒŠANU

„Par visu, ko zinu, liels paldies jāsaka mammai, omai, krustmātei, abiem opjiem – visiem, kuri bijuši apkārt. Viņi daudz devuši, lai es būtu tur, kur esmu,” Enija ir pateicīga. „Manī ir gribasspēks, un tas ir iemācīts. Bieži saka, ka esmu gudra – kas man nekait. Man tiešām vienmēr ir interesanti uzzināt ko jaunu, bet ceļš bijis arī ar asarām, negribēšanu, sevis pārvarēšanu un piespiešanos. Tā pati mūzikas skola: kad sāku mācīties, mamma pajautāja, vai iešu līdz galam. Pateicu, ka jā. Kad bija grūti un gribēju pamest, mamma nepiekāpās. Ja solīts, tad jāpilda. Pēc tam pašai gandarījums. Un tā ir ar visām mazajām uzvarām, kad sevi piespiežu, pārvaru, izdaru.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi