Aizvērt

Pirmās kendamas sacensības

2019. gada 25. janvārī, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Pirmās kendamas sacensības
Sacensību organizētāji Kārlis Mikus Robalds un Rendijs Verpakovskis priecājas par izdevušos pasākumu, kā arī par draugu un citu jauniešu interesi.
Foto: Anna Bivbāne
„Pasākums izdevies, jo tagad tā ir jauniešu aizraušanās,” tā par sacensībām ar Japānas koka rotaļlietu – kendamu – saka Skrundas vidusskolas 7. klases audzēknis Ralfs Arājums.
Skrundas jauniešu centrā meistarību varēja parādīt 31 dalībnieks: gan iesācēji, gan augstāka līmeņa spēlētāji.

Sacīkstes rīkoja 7. klases skolnieks Rendijs Verpakovskis un 8. klases skolnieks Kārlis Mikus Robalds. Abi puiši ik dienu trenējas līdz trim stundām. Kārlis stāsta: „Šo spēli pamanīju internetā un gribēju iegādāties, lai mācītos trikus. Ideju par sacensībām smēlāmies no domubiedriem Rīgā, kuri rīko šādus pasākumus. Sapratām, ka arī Skrundā kaut ko tādu var noorganizēt, lai būtu interesantāk.” Rendijs papildina: „Pirms pasākuma kultūras namā sarunājām uztaisīt izmēģinājumu, lai saprastu, ko vajadzētu darīt. Toreiz piedalījās astoņi cilvēki.”

Kārlis iepazīstina ar sacensību gaitu: „Ir divas grupas: iesācēju un profesionāļu. Katrs pats nosaka, pie kuras grupas pieder, jo tas atkarīgs no tā, cik ilgi ir trenējies un cik sarežģītus trikus prot. Katrs sacenšas ar vēl vienu dalībnieku no savas grupas. Uzdevums ir vienkāršs – jāatkārto pretinieka triks. Ja tas neizdodas, tiek piešķirts viens burts. Tiklīdz sakrāti trīs burti, zaudētājs no sacensībām izstājas. Tā spēlē līdz brīdim, kamēr noskaidrots uzvarētājs.” Puiši uzskata, ka pasākums ikvienam dod jaunu pieredzi un ir labs laiks kopā ar draugiem. Iespējams, nākotnē tiks rīkotas novada sacensības.

Brālēni Raivo un Justs Liekmaņi atbraukuši no Nīkrāces. Raivo stāsta: „Abi esam iesācēju grupā – es trenējos trīs nedēļas, Justs – divas. Trikus mācāmies no platformas YouTube. Tā ir lieliska pieredze – atbraukt un redzēt, cik nopietni gatavojušies pretinieki.” Ralfs Arājums no Skrundas ar kendamu trenējas trīs mēnešus: „Man ir divi eksemplāri, jo vienu jau esmu nospēlējis. Cenu ietekmē tas, kāds modelis tas ir. Man patīk, ka triku meistarībā varu sacensties ar draugiem.”REZULTĀTI

Profesionāļu grupā
1. Emīlija Zariņa
2. Kristers Lazutkins
3. Ralfs Arājums

Amatieru grupā
1. Edvards Gidi
2. Adrians Kubiškins
3. Ralfs ĶēniņšKENDAMA
  • Japānas koka rotaļlieta. To veido īpaši darināts kāts un bumba, kas savienoti ar saiti.
  • Veicina līdzsvara izjūtu, attīsta acu un roku koordināciju un refleksus. Piemērota kā bērniem, tā pieaugušajiem.
  • Ar to izpilda dažādus trikus, un tas kļuvis par strauji augošu sporta veidu.
  • Prasmju izkopšanai vajadzīgs laiks, spēja koncentrēties, pacietība un radošums.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.