Aizvērt

Ar gandarījuma sajūtu

2019. gada 6. februārī, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Ar gandarījuma sajūtu
Foto: Kārļa Upenieka arhīvs
„Gatavojos nopietni, jo apzinājos, ka tā bija iespēja sevi parādīt valsts līmenī. Labais novērtējums ir stimuls arī turpmāk ieguldīt darbu,” saka kuldīdznieks Kārlis Upenieks, Ventspils mūzikas vidusskolas audzēknis, kurš valsts konkursā sitaminstrumentu spēlē ieguvis 2. vietu.
Konkursā piedalījās visi šo instrumentu nodaļu audzēkņi no Latvijas mūzikas vidusskolām, un janvārī finālā Jelgavas mūzikas vidusskolā Kārlis sacenties ar vēl astoņiem reģionu pārstāvjiem. Šīs bijušas pirmās tik augsta līmeņa sacensības, un satraukums licis sevi manīt. „Man pēc trim skaņdarbiem bija gandarījums, bet zināju, ka ikvienam dalībniekam bija spēcīgs priekšnesums. Kad žūrija nosauca manu vārdu, pirmajā mirklī nespēju noticēt. Priecājos, ka darbs novērtēts.”

Bērnībā Kārlis dziedājis popgrupā Rondo, vēlāk muzikāli radošajā studijā Mona. Kuldīgas mūzikas skolā apguvis sitamos instrumentus. „Diemžēl skolotāji katru gadu mainījās – man bija septiņi pedagogi. Nebija viegli. Kaut arī katrs kaut ko iemācījis, diemžēl pareizu spēles tehniku sāku apgūt tikai Ventspils mūzikas vidusskolā, kur mācos otro gadu. Spēlēju vairākus instrumentus, bet pamatā marimbu. Esmu saticis izcilu skolotāju Guntaru Freibergu. Viņš ar savu personību, enerģiju, darba prieku, atbalstu un ieinteresētību visā, ko daru, ir iemācījis strādāt paša izaugsmei. Pie viņa uz stundu nespēju aiziet nesagatavojies, un panākumi konkursā ir tam pierādījums. Spēlēju arī pūtēju un simfoniskajā orķestrī, vasarā mēnesi muzicēju Ziemeļvalstu jauniešu simfoniskajā orķestrī Zviedrijā.”

Nedēļas nogalēs Kārlis turpina muzicēt Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra pulciņos. Nākotnē viņš sevi redz kā skolotāju, pie kura skolēni mācās ar prieku un interesi. Labprāt arī spēlētu kādā simfoniskajā orķestrī, kur tāpat kā sportā esot interesanti saspēlēties komandā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi