Aizvērt

Priekšlikumi Eiropas Parlamenta deputātiem

2019. gada 1. martā, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Priekšlikumi Eiropas Parlamenta deputātiem
Kuldīgas Centra vidusskolas 11. klases skolēni atklātajā stundā programmā "Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola" veido plakātus un izsaka priekšlikumus, kurus varētu iesniegt Eiropas Parlamenta deputātiem.
Foto: Lāsma Reimane
Par jauniešu bezdarbu, reģionu attīstību, vidi un drošību diskutēja Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) 11. klases skolēni atklātajā stundā, kuru sadarbībā ar pedagogiem rīko Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā.
Lai veicinātu jauniešos apziņu par sevi kā nozīmīgu Eiropas Savienības (ES) daļu, rosinātu izpratni par sabiedrībā notiekošo, motivētu līdzdarboties un iesaistīties EP deputātu vēlēšanās, 70 Latvijas skolās notiek atklātās stundas programmā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola. Pagājušajā nedēļā tās notika KCV un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā.

EP Vēstnieku skolas pārstāve Liene Valdmane: „Pilsoniskā aktivitāte Eiropā ir salīdzinoši maza, bet Latvijā tā ir katastrofāla. Tāpēc ir šī iniciatīva, lai bērni jau skolas laikā saprastu un apzinātos, kāda ir viņu loma Latvijā un Eiropā. Skolotāji veido interesantas stundas, un jaunieši uzzina par to, kas viņiem svarīgs.”

KCV atklātajā stundā, kuru vadīja skolotāja Inga Reimane, tika spriests par to, kā tiek pārstāvētas Latvijas intereses ES. Skolnieces Roberta Beta Viļumsone un Estere Jēkabsone prezentēja, kas ir EP. Notika arī pilsoniskās aktivitātes darbnīca, kurā skolēni četrās grupās izstrādāja priekšlikumus, kurus varētu iesniegt EP deputātiem, un pilnveidoja izpratni par jauniešu iespējām līdzdarboties lēmumu pieņemšanā ES. Grupu darbā skolēni sagatavoja priekšlikumus par šādām tēmām: jauniešu bezdarbs, vide, drošība, reģionu attīstība. Skolēni domā, ka jauniešu bezdarbu varētu samazināt, ja pēc skolas beigšanas viņiem tiktu dots vismaz mēnesis, lai strādātu atmaksātā praksē, tā iegūstot darba pieredzi. Par vidi varētu rūpēties vairāk, ja Latvijā tiktu ieviesta dzērienu iepakojumu depozīta sistēma. Lietuvā un Igaunijā tā jau strādā. Reģionos būtu jāuzlabo ceļu infrastruktūra, īpaši pagastos. Skolēni uzskata, ka sliktie ceļi ir viens no iemesliem cilvēku aizbraukšanai. Tika izcelta ugunsdrošība – skolēni aicināja par to iepazīstināt bērnus jau agrā vecumā un pieņemt likumu par vecuma ierobežošanu sērkociņu un šķiltavu iegādei, jo skolēni noskaidrojuši, ka ugunsgrēkus visbiežāk izraisa skolas vecuma bērni.

280 tūkstošiem Latvijas balsstiesīgo jauniešu šogad būs iespēja 25. maijā izlemt Eiropas nākotni, piedaloties vēlēšanās un izsakot savu viedokli.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi