Aizvērt

Skolēniem pieredze Vācijā

2019. gada 11. martā, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Skolēniem pieredze Vācijā
Kuldīgas Centra vidusskolas audzēkņi pieredzes apmaiņā Vācijā. Attēlā – ar vācu skolēniem pie Elbas filharmonijas Hamburgā.
Foto: Montas Svilpes arhīvs
„Man šis brauciens ļoti patika. Iepriekš biju vācu meiteni uzņēmusi savās mājās, tagad ciemojos pie viņas,” tā par ceļojumu uz Gēsthahtes pilsētu Vācijā saka Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) 8. klases audzēkne Megija Vaselāne.
Skolēni tur bijuši no 22. līdz 27. februārim. Nu jau 27 gadus notiek pieredzes apmaiņa starp divām sadraudzības skolām: Bertas fon Zutneres Gēsthahtes vidusskolu un KCV.


VALODA UN DRAUDZĪBA

Vācu valodas skolotāja Monta Svilpe skaidro: „Katru gadu kāds pie kāda brauc. Vienu gadu atbrauc desmit vācu skolēnu ar skolotājiem, nākamajā gadā ciemos dodamies mēs. Parasti piedalās tie, kuri iepriekšējā gadā vācu jauniešus uzņēmuši savā ģimenē, vai tie, kuriem ir labas svešvalodas zināšanas. Brauciena mērķis: lai skolēni šo valodu lietotu praktiski un zināšanas uzlabotu, kā arī iepazītu citas zemes kultūru un mācību sistēmu.

Par tradīciju kļuvusi orientēšanās spēle pilsētā un vizīte pie Gēsthahtes mēra. Šoreiz vizīte izvērtās interesantā sarunā, jo skolēniem bija jāsagatavo jautājumi. Brīvdienās devāmies ekskursijā uz Hamburgu, kur braucām ar kuģīti un apskatījām Elbas filharmoniju.”


PIRMO REIZI VIENI SVEŠUMĀ

Vairāki audzēkņi pirmoreiz ceļojuši bez vecākiem. „Skolēni parasti baidās dzīvot viesģimenēs, jo var būt valodas barjera, bet beigās lielākoties izveidojas jauka draudzība, un daudzi turpi
na draudzēties vēl ilgi un aicina ciemos,” atzina M.Svilpe.

7. klases skolniece Marta Paegle: „Pirmo reizi lidoju ar lidmašīnu un biju tik tālu no mājām. Sākumā baidījos, bet beigās bija labi. Dzīvoju pie latviešu ģimenes, kas pirms vairākiem gadiem pārcēlās uz dzīvi tur. Man bija viegli, jo varēju sarunāties latviski. Ģimenes mamma strādā tējas pakošanas fabrikā, tētis – pārvadājumu firmā. Interesanti šķita tas, ka skolā nebija pieejams internets, nedrīkstēja lietot telefonus un katru starpbrīdi vajadzēja iet laukā.” M.Vaselāne no 8. klases stāsta: „Iepazinos ar jauniem cilvēkiem, uzzināju par viņu kultūru, apskatīju pilsētu. Tur skolā ir 13 klases, tiek vērtēts astoņu ballu sistēmā un ir bloka stundas.”

12. klases audzēkne Aiva Kuršinska: „Vācijā biju pirmo reizi. Prieks, ka varēju izmantot savas valodas zināšanas. Dzīvot viesģimenē bija viegli, jo protu vācu valodu. Angliski visi tur nerunā. Ģimene bija viesmīlīga, saticīga un jautra. Mani aicināja ciemos atkal.”

Toms Valkovskis no 7. klases: „Pirmo reizi lidoju ar lidmašīnu. Dzīvot vācu ģimenē bija interesanti. Iznāca tā, ka ar skolēna tēti sapazinos vairāk nekā ar pašu skolēnu. Pārsteidza tas, ka tehnoloģijas gan tur skolā novecojušas, – mūsu skola ir modernāka.” 8. klases audzēkne Lilu Šimpermane: „Braucu jau otro reizi pie tās pašas ģimenes. Man ļoti patika. Iepazinos arī ar jauniem cilvēkiem. Vairāk sarunājos angliski, jo tas ir vieglāk nekā vāciski.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi