Aizvērt

Saspringtā pūšaminstrumentu sezona

2019. gada 18. martā, 02:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Saspringtā pūšaminstrumentu sezona
Kuldīgas mūzikas skolotājas un audzēknes Līga Aleksandra Jāvalde, Una Lorberga, Stella Pavloviča un Ilva Ešenvalde pēc XIV Kurzemes un Žemaitijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu konkursa Saldū.
Foto: Stellas Pavlovičas arhīvs
E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņi aizvadījuši atbildīgu konkursu sezonu.
VARĒJA VĒL LABĀK

Latvijas mūzikas izglītības iestāžu valsts konkursā jaunie pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēlētāji aizvadījuši trīs kārtas. Pēc pirmās, kas notika skolā, uz Kurzemes pusfinālu Ventspilī devies klarnetists Emīls Petriks (skolotājs Uldis Kleinbergs), flautiste Sintija Ešenvalde (Heda Auziņa), saksofonistes Una Lorberga un Ilva Ešenvalde (abu pedagoģe Līga Aleksandra Jāvalde). Emīls un Ilva iekļuvuši finālā Rīgā. Pedagoģe Stella Pavloviča stāsta, ka Ilva tur nopelnījusi veicināšanas balvu, taču ar savu talantu un prasmi varējusi gūt arī augstākus panākumus. Diemžēl dienu pirms tam Ilvai vajadzējis piedalīties vispārizglītojošo skolu konkursā, no kura meitene atgriezusies ļoti nogurusi, un vakarā pirms nozīmīgā valsts konkursa mūzikas skolotājiem nav bijis iespējas kopā izmēģināt. Spējīgie bērni parasti tiek sūtīti uz visām pusēm, tomēr gan vecākiem, gan skolotājiem ir vērts padomāt un ļaut koncentrēties uz vienu, kas svarīgāks, norāda S.Pavloviča.


VĒRIENĪGAJĀ FESTIVĀLĀ

Tikko mūsējie guvuši augstus sasniegumus XIV Kurzemes un Žemaitijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu konkursā Saldū. Jaunāko grupā Unai 2. vieta (pirmā netika piešķirta), vidējā grupā Emīlam 3. vieta, bet Ilva kļuvusi par laureāti vecāko grupā.

Šis konkurss abām meitenēm bijis gandrīz kā atpūta, jo pirms tam lampu drudzis un spilgti iespaidi piedzīvoti starptautiskajā festivālā Saxophonia, kas pulcējis vairāk nekā 100 saksofonistu no Latvijas un ārvalstīm. Tur desmit dienās izskanējusi plaša programma ar izcilu mākslinieku uzstāšanos un meistarklasēm. Savukārt konkursos piedalījušies tikai Latvijas labākie saksofonisti no mūzikas skolām un Mūzikas akadēmijas. Viņus vērtējusi starptautiska žūrija, ko pamīšus vadījuši Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents Guntis Kuzma un vairāku starptautisku konkursu laureāts, saksofonists Oskars Petrauskis.

Una saņēmusi atzinību, žūrija ievērojusi arī Ilvas spēli. „Tas vien jau ir liels nopelns un pagodinājums, ka mūsu meitenes nokļuva tik tuvu labāko saksofonistu priekšgalam. To vispār grūti ar ko citu salīdzināt,” tā S.Pavloviča.


MEITENĒM SATRAUKUMS UN PRIEKS

Stāsta I.Ešenvalde: „Kad ieradāmies festivāla Saxophonia konkursā, ieraudzīju dažus dalībniekus, ar kuriem esmu sacentusies jau agrāk. Tas bija mazliet satraucoši, jo viņi ieguva augstākas vietas. Iegājām klasē, es saliku instrumentu, un gājām uz zāli. Pat nepaspēju attapties, kad biju jau nospēlējusi.” Arī U.Lorberga atzīstas, ka bijis satraukums un bailes par uzstāšanos, ko klausīsies saksofona lielmeistari. „Bet arī liels prieks, ka vispār uz to konkursu tiku un beigās varēju spēlēt ar pārējiem kopkorī. Šis konkurss bija ļoti nozīmīgs – redzēju un klausījos, kā spēlē citi manā vecumā, un kaut ko no viņiem arī iemācījos.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi