Aizvērt

"Uzrāviens": iet un darīt

2019. gada 18. martā, 01:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
"Uzrāviens": iet un darīt
Kuldīgas novada aktīvākie skolēni no līdzpārvaldēm neformālajās mācībās "Uzrāviens" apguva, kā strādāt komandā.
Foto: Lāsma Reimane
„Ļoti vērtīgs pasākums, jo esam iemācījušies labāk sastrādāties. Jauniešiem, kuri atbraukuši no pagastiem, nav tādas pieredzes kā pilsētniekiem, tāpēc prieks, ka varam būt šeit,” saka Turlavas skolniece Sabīne Šēle, kura divas dienas piedalījās Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra (BJC) organizētajās neformālajās mācībās "Uzrāviens".
Tā ir daļa no Izglītības kvalitātes valsts dienesta projekta Pumpurs, ko atbalsta Eiropas Sociālais fonds. Mācībās piedalījās V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, Kuldīgas 2. vidusskolas, Kuldīgas Centra vidusskolas, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas, Vārmes, Turlavas, Laidu, Kabiles un Ēdoles pamatskolas audzēkņi, kuri darbojas līdzpārvaldēs.


MĀCĪTIES VAR AIZRAUJOŠI

BJC jaunatnes lietu speciāliste Ieva Kaltniece skaidro: „Aicinājām jauniešus nevis sēdēt mājās pie televizora, bet meklēt iespējas, iet un kaut ko darīt, tāpēc nosaukums ir Uzrāviens. Pirmajā dienā ar ledus laušanas aktivitātēm dalībnieki atbrīvojās un varēja iesaistīties piecu grupu darbā. Smieklu jogas trenere Agnese Inapša mācīja, kā nepazaudēt sevi, kā cauri problēmām iziet ar smiekliem. BJC projektu un attīstības speciālists Toms Girvaitis ar neformālās izglītības metodēm mācīja sevi motivēt, nevis gaidīt spērienu no citiem. Skolēni mācījās radošo domāšanu izmantot līdzpārvaldē. Vēl viņi sietspiedes tehnikā apgleznoja kreklus.

Visi nakšņoja jauniešu mājā. Otrajā dienā tika runāts par līdzpārvaldi: kas tā tāda, kā strādāt komandā. Noslēgumā tapa fotoizstāde par šīm mācībām.

Pagaidām Kuldīgas jaunieši pie šādām metodēm nav pieraduši. Izdzirdot vārdu apmācība, tas uzreiz saistās ar formālo izglītību, bet mēs gribam parādīt, ka var mācīties darot un ka tas ir aizraujoši.”


UZZINA, KĀ DARA CITUR

2. vidusskolas 10. klases audzēknis Artis Vecmanis secina: „Gribētu, lai šādi pasākumi notiek vairāk un tiekamies arī ar jauniešiem no citiem novadiem. Man patika, ka jauniešu mājā varējām palikt pa nakti.” Ēdoles 7. klases skolniece Inese Krista Kopmane un 9. klases skolniece Laura Upeniece: „Mūsu skolas līdzpārvaldei vajadzētu būt aktīvākai. Šāds pasākums noteikti ir labs, jo jāstrādā kopā un tā mēs saliedējamies. Uzzinām, kā strādā citu skolu līdzpārvaldes, un mums rodas idejas, ko darīt savā skolā.”

8. klases audzēkne S.Šēle no Turlavas stāsta: „Mūsu līdzpārvalde plāno un vada pasākumus, reizi nedēļā apspriežam notikumus. Turlavā mācās atsaucīgi skolēni – visur iesaistās. Šajās mācībās lielākais ieguvums ir jaunie draugi. Savā pagastā plānojam rīkot sporta pasākumu, uz kuru aicināsim jauniešus arī no citām skolām.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi