Aizvērt

Vienoties neizdevās, bet bija vērtīgi

2019. gada 22. martā, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Vienoties neizdevās, bet bija vērtīgi
Pedagogu arodbiedrības biedri no Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novada aptuveni 2000 domubiedru vidū Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rīkotajā piketā pie Saeimas.
Foto: Renāra Saknes arhīvs
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā piketā Rīgā pie Saeimas no Kuldīgas, Skrundas un Alsungas arodbiedrības piedalījās 36 pedagogi. Cerētais netika iegūts, bet mūsējie uzskata, ka piedalīties bijis vērts.
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotājs Renārs Sakne: „Tas bija nepieciešams! Viss notika, kā plānots: organizēti un ar klusējošu nosodījumu valdībai. Protesta akcija sasniegs savu mērķi – pievērsīs ministru, Saeimas deputātu un sabiedrības uzmanību klajai likuma pārkāpšanai. 20. martā pie Saeimas pedagogi politiķiem novadīja vērtīgu audzināšanas stundu. Stundas tēma – atbildība par lēmumiem.”

Piketā piedalījās vairāk nekā 2000 protestētāju, un tā laikā notika valdības, Saeimas pārstāvju un LIZDA priekšsēdes Ingas Vanagas vadītās delegācijas sarunas. Pie kopsaucēja abas puses nenonāca, jo nauda algu paaugstināšanai netika atrasta, bet izskanēja solījums to meklēt.

Kuldīgas starpnovadu arodorganizācijas priekšsēde Aiga Šēnberga apstiprina, ka nākamais solis būs skolotāju streiks, ja līdz maija vidum netiks gūta pārliecība, ka plānotais algas pielikums no septembra būs.
Komentāri
Ilze
2019. gada 3. aprīlī, 10:43
Mūsu sabiedrībā ir daudz gudrīšu, kuri zina par citiem labāk, nekā paši par sevi. Derētu pamēģināt, šodienas apstākļos un prasībās kaut nedēļu pastrādāt kādā no izglītības iestādēm, tad nāktos secināt, diezin vai algu sagaidītu, aizlaistos prom, ka neatskatītos. Pedagogi strādā ļoti apzinīgi, atbildīgi un profesionāli. Jautājums, vai ģimenē ir dzirdīgas ausis, lai palīdzētu mazajam cilvēkbērnam mācībās. Cik vecāku šodien atbalsta sava bērna izglītības iestādi, cik apmeklē vecāku dienas, tikšanās ar skolu pedagogiem utt. Cienīsim viens otra darbu un būsim vienoti jaunu mērķu sasniegšanā.
Fizik
2019. gada 23. martā, 09:59
Diemzel, bet dala no pedagogiem nav sa briza algas cienigi!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi