Aizvērt

Lai mācības skolā nepamet

2019. gada 5. aprīlī, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Lai mācības skolā nepamet
Izglītības kvalitātes valsts dienesta projekta "Pumpurs" konferencē Kuldīgā Kurzemes skolu pārstāvji ieklausījās ekspertu stāstījumā, kā palīdzēt skolēniem mācības nepārtraukt.
Foto: Jolanta Hercenberga
Kādas pazīmes norāda, ka skolēnam ir risks priekšlaikus pārtraukt mācības, un kā to novērst, piedāvā projekts "Pumpurs". Par to Kuldīgas Centra vidusskolā stāstīts konferencē, ko rīkoja Izglītības kvalitātes valsts dienests.
Tajā satikās aptuveni 135 Kurzemes pedagogi un pašvaldību pārstāvji. Darbnīcās skolotāji sprieda, kāds atbalsts vajadzīgs, lai skolēniem vairotu motivāciju mācīties.

Projekts Pumpurs rit no 2017. līdz 2022. gadam, tajā iesaistījušies 80% pašvaldību, tostarp, Skrundas, Alsungas un Kuldīgas. Skolotājiem ir iespēja noteikt, kuriem bērniem ir risks, ka mācības viņi pārtrauks, un veidot individuālu atbalsta plānu, kam var saņemt Eiropas Sociālā fonda finansējumu. Palīdzība domāta 5.–12. klases audzēkņiem vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās. Pieejamas individuālas konsultācijas konkrētos mācību priekšmetos, sociālā pedagoga padomi, psihologa, logopēda un citu speciālistu iesaiste un arī materiāls atbalsts.

Projekta vecākā eksperte Māra Robežniece stāsta: „Rīkojam seminārus, konferences, skolotājiem stāstām par iespēju skolēniem palīdzēt, veidojam metodiskos līdzekļus. Nodrošinām pedagogiem supervīziju. Aicinām viņus būt redzīgiem – nevis norakstīt bērnu, ka viņš ir slinks, bet rakt dziļāk – meklēt iemeslus un atrast veidu, kā katrā gadījumā palīdzēt. Bērna uzvedība var pasliktināties dažādu apstākļu dēļ. Bieži tiek domāts, ka risks pārtraukt mācības ir tiem, kuri skolu jau vairs neapmeklē. Mēs mudinām rīkoties agrāk, pirms tas noticis. Atbalstām arī jaunatnes iniciatīvas projektus, kurus iesniegt var biedrības.”Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riski skolēniem:
 • bieži slimo,
 • ir īpašas vajadzības,
 • slims tuvinieks,
 • grūtniecība vai mazs bērns,
 • atkarība,
 • neattaisnoti mācību kavējumi,
 • vardarbība,
 • konflikti ar klasesbiedriem,
 • materiālie apstākļi,
 • ilgstoša vecāku prombūtne,
 • vecāku atkarība.


Projekta Pumpurs atbalsts:
 • konsultācijas (pedagoga, psihologa, surdotulka u.c.),
 • kompensācija (transportam, naktsmītnēm, ēdināšanai, individuāliem mācību līdzekļiem).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi