Aizvērt

Kā virtuālās realitātes tehnoloģijas izmantot skolā

2019. gada 15. aprīlī, 01:00
Raksta autors: Jana Sūruma
Kā virtuālās realitātes tehnoloģijas izmantot skolā
Skrundas vidusskolas skolotāja Inese Pickaine (no labās) kopā ar Tukuma 2. vidusskolas skolotājiem Ievu Feldbergu un Iļju Dobahovu.
Foto: Organizatoru arhīvs
Digitālajā nedēļā no 27. līdz 29. martam Skrundas vidusskolas skolotājām Inesei Pickainei un Unai Ziņģei kopā ar skolotājiem no citām Latvijas skolām bija iespēja piedalīties "eTwinning" skolu savdabības tīkla un "Samsung" organizētās mācībās par virtuālās realitātes tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā.
Mācībās 24 skolotāji no 12 Latvijas izglītības iestādēm praktiskās nodarbībās izmēģināja Samsung VR Gear virtuālās brilles, iepazina dažādas virtuālās un paplašinātās realitātes platformas, kuras var integrēt ķīmijas, dabaszinību, vēstures un ģeogrāfijas stundās.

Dalībnieki prezentēja savas projekta idejas un diskutēja par spēļu izmantošanu mācībās, bet žūrija apbalvoja veiksmīgākās. Pirmo vietu ieguva Tukuma 2. vidusskolas un Skrundas vidusskolas projekts Virtuālais ceļojums Skrunda–Tukums, kurā tiks veidots virtuāls ceļojums par dzelzceļa vēsturisko lomu pilsētu attīstībā un matemātiskajām likumsakarībām saistībā ar dzelzceļu.

I.Pickaine jau vairākus gadus īsteno eTwinning skolu sadarbības projektus un aktīvi piedalās dažādās tehnoloģiju mācībās Latvijā un arī starptautiskās mācībās, piemēram, īpaši aprīkotā klasē Briselē. U.Ziņģe atzina: „Patika izmēģināt virtuālo tāfeli AWWboard, kur vairāki dalībnieki vienlaicīgi katrs ar savām VR brillēm kopīgi zīmē un veido kopdarbu, tāpat projektā noteikti noderēs Tinkercad 3D modeļu veidošanas programma un Sketchfab, kur izveidotos 3D modeļus var pārvērst virtuālā pasaulē.”

Nodarbības vadīja Siguldas vidusskolas vēstures skolotājs un robotikas entuziasts Edgars Bajaruns. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kas Latvijā administrē eTwinning skolu sadarbības tīklu, jau vairākus gadus pedagogu profesionālās pilnveides attīstīšanā sadarbojas ar tehnoloģiju uzņēmumiem.

Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējos un starptautiskos pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 679 000 skolotāju. Informācija par citiem pasākumiem: www.etwinning.lv.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi