Aizvērt

Kā virtuālās realitātes tehnoloģijas izmantot skolā

2019. gada 15. aprīlī, 01:00
Raksta autors: Jana Sūruma
Kā virtuālās realitātes tehnoloģijas izmantot skolā
Skrundas vidusskolas skolotāja Inese Pickaine (no labās) kopā ar Tukuma 2. vidusskolas skolotājiem Ievu Feldbergu un Iļju Dobahovu.
Foto: Organizatoru arhīvs
Digitālajā nedēļā no 27. līdz 29. martam Skrundas vidusskolas skolotājām Inesei Pickainei un Unai Ziņģei kopā ar skolotājiem no citām Latvijas skolām bija iespēja piedalīties "eTwinning" skolu savdabības tīkla un "Samsung" organizētās mācībās par virtuālās realitātes tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā.
Mācībās 24 skolotāji no 12 Latvijas izglītības iestādēm praktiskās nodarbībās izmēģināja Samsung VR Gear virtuālās brilles, iepazina dažādas virtuālās un paplašinātās realitātes platformas, kuras var integrēt ķīmijas, dabaszinību, vēstures un ģeogrāfijas stundās.

Dalībnieki prezentēja savas projekta idejas un diskutēja par spēļu izmantošanu mācībās, bet žūrija apbalvoja veiksmīgākās. Pirmo vietu ieguva Tukuma 2. vidusskolas un Skrundas vidusskolas projekts Virtuālais ceļojums Skrunda–Tukums, kurā tiks veidots virtuāls ceļojums par dzelzceļa vēsturisko lomu pilsētu attīstībā un matemātiskajām likumsakarībām saistībā ar dzelzceļu.

I.Pickaine jau vairākus gadus īsteno eTwinning skolu sadarbības projektus un aktīvi piedalās dažādās tehnoloģiju mācībās Latvijā un arī starptautiskās mācībās, piemēram, īpaši aprīkotā klasē Briselē. U.Ziņģe atzina: „Patika izmēģināt virtuālo tāfeli AWWboard, kur vairāki dalībnieki vienlaicīgi katrs ar savām VR brillēm kopīgi zīmē un veido kopdarbu, tāpat projektā noteikti noderēs Tinkercad 3D modeļu veidošanas programma un Sketchfab, kur izveidotos 3D modeļus var pārvērst virtuālā pasaulē.”

Nodarbības vadīja Siguldas vidusskolas vēstures skolotājs un robotikas entuziasts Edgars Bajaruns. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kas Latvijā administrē eTwinning skolu sadarbības tīklu, jau vairākus gadus pedagogu profesionālās pilnveides attīstīšanā sadarbojas ar tehnoloģiju uzņēmumiem.

Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējos un starptautiskos pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 679 000 skolotāju. Informācija par citiem pasākumiem: www.etwinning.lv.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi