Aizvērt

Tikai mieru! Tad viss notiek

2019. gada 24. aprīlī, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Tikai mieru! Tad viss notiek
Pirmajā rindā no labās skolotāja Inese Reboka, Monta Jankovska un Kintija Jēkabsone, otrajā rindā Amanda Davidsone, Ieva Mundiciema, Mareks Krišjānis, Madara Mēnese, Elīna Jankovska, Vanesa Vjaksa, Ērika Jēkabsone, Ieva Egle, Krista Nora Herbsta.
Foto: Jolanta Hercenberga
„Ar šiem jauniešiem man sev bieži jāatgādina: „Mieru, tikai mieru!” Nekad nevar zināt, vai laikā ieradīsies, izdarīs, neizdarīs. Līdz nonākam pie rezultāta, spriedzīte saglabājas. Beigās tomēr viss izdarīts,” tā savu 12. klasi smejot raksturo V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas matemātikas skolotāja Inese Reboka. Pēc augstskolas Inese pirms deviņiem gadiem no Aizputes pārcēlusies uz Kuldīgu. Iepriekšējos skolēnus audzinājusi kopš 7. klases, šos – vidusskolā.
ATŠĶIRĪGAS INTERESES

Lai arī 13 jaunieši apgalvo – viņiem ir tik ļoti atšķirīgas intereses, ka par plāniem vienoties grūti, arī kopā piedzīvots daudz. 10. un 11. klasē reizi mēnesī augstskolā Turība profesionālās pilnveides programmā Panākumu universitāte apmeklējuši iedvesmas lekcijas. Tie, kuri nokārtojuši eksāmenu, var izmantot studiju maksas atlaidi. Sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem stādījuši kociņus un taisījuši putnu būrīšus, bijuši uz Liepājas teātra izrādi, divu dienu ekskursijā uz Lietuvu, apmeklējuši izstādi Skola 2019.


DARBS KĀ VAĻASPRIEKS

Draugu grupiņas veidojoties pēc ārpusskolas interesēm: dejotāji dodas savās gaitās, daudzi steidz uz sporta skolu.

Vanesai Vjaksai dejošana ir hobijs kopš bērnības. Patīk skaistumkopšana, vizuālā tēla veidošana, viņa apguvusi nagu pieaudzēšanu, bet pēc skolas mācīšoties par stjuarti. „Piesaista mani tā profesija, jo darbu var apvienot ar atpūtu,” uzskata Vanesa. „Varēšu izmantot angļu valodas zināšanas un apceļot pasauli. Lidsabiedrībā airBaltic pieteikšos astoņu nedēļu mācībām, pēc tam varēšu strādāt.”

Arī Elīna Jankovska aizraujas ar dejām. Viņai skolā patīk, tādēļ esot žēl, ka šis laiks beigsies. „Strādāt vai mācīties augstskolā būs daudz grūtāk nekā tagad,” domā Elīna. „Par nākotni domas mainās gandrīz katru dienu. Sapņu darbs būtu saistīts ar modi un kādu radošo industriju. Gribētos strādāt bohēmiskā atmosfērā, kur savu laiku plānoju pati. Gribu, lai darbs ir kā hobijs, lai prieks strādāt. Man patiktu daudzveidīgs, lai katru dienu nav jādara viens un tas pats.”


APSVER VAIRĀKAS IESPĒJAS

Madara Mēnese atzīst, ka neliels uztraukums ir, jo viņa vēl neesot izlēmusi, ko darīt: „Nākotnē gribētu būt saistīta ar jauniešiem. Katru dienu pēc skolas apmeklēju jauniešu māju, iesaistos brīvprātīgo darbā, braucam uz dažādām pilsētām un palīdzam citiem jauniešiem, rīkojam pasākumus. Man padodas matemātika, tādēļ varētu izvēlēties arī grāmatvedību un finanses. Apsveru domu arī par matemātikas skolotāju.”

Ievai Eglei esot gan satraukums, ka ierastais ritms mainīsies, gan prieks, ka beidzot skola būs galā. „Domāju studēt psiholoģiju Latvijas Universitātē. Meklēju arī kādu rezerves variantu, jo visādi var gadīties. Man patiktu darbs ar cilvēkiem, lai citiem varu palīdzēt,” saka Ieva.

Mareka Krišjāņa vaļasprieks esot lidmodelisms, viņš apsver divas iespējas: „Mani interesē informācijas tehnoloģijas, jo piesaista šīs profesijas atalgojums. Bet interese par lauksaimniecību man ir no vecvecākiem. Izvēlēties, kas man piemērotāk, nav viegli.”


VILINA SPRIEDZE

Kristai Norai Herbstai patīk zīmēt un rakstīt. Bet ģimenes un draugu lokā esot policisti, un arī viņa nolēmusi apgūt šo profesiju.

Amanda Davidsone: „Stāšos Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē un specializēšos kinoloģijā – man patīk suņi. Sākumā gribēju mācīties tikai kinoloģiju, bet ieinteresēja arī darbs policijā, tādēļ intereses apvienošu.”

Ērika Jēkabsone astoņus gadus trenējas vieglatlētikā, vislabāk padodoties kārtslēkšana. Viņa gaidot to mirkli, kad varēs sākt patstāvīgu dzīvi. „Iespējams, arī es mācīšos par policisti vai Sporta akadēmijā par vieglatlētikas treneri. Policistes darbs šķiet interesants, jo ir spriedze,” domā Ērika.

Dvīņumāsa Kintija Jēkabsone tāpat grib nākotni saistīt ar sportu – viņas disciplīnas ir augstlēkšana un šķēpmešana: „Stāšos Sporta akadēmijā, mācīšos par vieglatlētikas treneri vai sporta skolotāju.”

11 gadus vieglatlētikā trenējas Monta Jankovska, viņai padodas šķēpmešana. Arī Monta pēc vidusskolas mācīsies par treneri vai apgūs fizioterapiju.

Ieva Mundiciema studēs ekonomiku un finanses – interesējusies par iespējām vairākās augstskolās, bet konkrēta vēl nav izvēlēta. Viņa grib, lai ir tuvāk mājām. „Šajā jomā strādā mana oma, un man par to ir interese, tā labi padodas,” saka Ieva.

Klasē mācās arī Roberts Demčenko un Madars Kerijs, bet, kad Kurzemnieks ar divpadsmitajiem tikās, viņu nebija skolā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi