Aizvērt

Visi uz viena viļņa

2019. gada 26. aprīlī, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Visi uz viena viļņa
Kuldīgas Centra vidusskolas 12. klase: 1. rindā: Laura Tihanova, Daniela Reimane, Anete Bulava, Beāte Paula Rudzīte, Alise Opmane; 2. rindā: Aleksis Daniels Ekks, Venija Vīgante, Lenija Adriāna Gustsone, Samanta Felicita Meļņika, audzinātāja Ieva Ņečiporuka, Aiva Kuršinska, 3. rindā: Nikola Kerena, Katrīna Olštreina, Marta Viktorija Pētersone, Ailena Ķīkere, Elīza Ieva Kinda, Annija Kleinberga, 4. rindā: Alma Vikija Vikštrema, Kristiana Kovaļevska, Dita Guļaško, Elza Kūma; 5. rindā: Dairis Peskops, Mareks Ņikiforovs, Artūrs Šternbergs, Uģis Būdenieks, Henrihs Bušmanis, Klāss Jansons, Rio Miks Zirnis, Reinis Eduards Indriksons.
Foto: Lāsma Reimane
Smieklīgi, ēdelīgi, atšķirīgi, saliedēti – tā sevi raksturo Kuldīgas Centra vidusskolas 12. klases skolēni. Viņi atceras spilgtākās atmiņas un stāsta, par ko vēlas kļūt.
AR DAŽĀDĀM INTERESĒM

Klases audzinātāja Ieva Ņečiporuka stāsta: „Šajā klasē mācās cilvēki ar dažādām interesēm: dejotāji, sportisti, dziedātāji, mākslinieki. Daudzi ir nodarbināti arī ārpus skolas. Lielu daļu audzinu jau no 5. klases. Otrajā gadā, kad sāku strādāt Centra vidusskolā, pēc ilgiem laikiem atkal izveidojās sporta klase. Mēs bijām uz viena viļņa, jo es esmu sportiste, es tiecos pēc panākumiem, un viņi ir tādi paši. Nu jau viņus pazīstu gandrīz tikpat labi kā savus bērnus.”


DOMĀ PAR MEDICĪNU

Venijai Vīgantei kopā piedzīvotais paliks atmiņā. Viņa noteikti stāsies Rīgas Stradiņa universitātē: „Mans sapnis ir kļūt par neiroķirurģi. Tas patiešām mani interesē. Jau apmeklēju jauno mediķu akadēmiju.” Elza Kūma visspilgtāk atcerēsies skolas pasākumus, no kuriem saglabājušies smieklīgi video. Viņa domā studēt fizioterapiju: „Vēl nezinu, vai patiešām to vēlos, bet zinu, ka studēšu medicīnu.”

Savukārt Dita Guļaško mācīsies Starptautiskajā Rīgas kosmētikas skolā: „Gribu kļūt par kosmetoloģi. Tas varētu būt interesanti.”


JAUNIE ĶĪMIĶI

Artūrs Šternbergs stāsta, ka atmiņā noteikti paliks klasesbiedri un skolotāji. Viņam patīk sports un ķīmija: „Iespējams, būšu nākamais farmaceits vai došos uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.” Arī Elīzai Ievai Kindai padodas ķīmija, tāpēc viņa to studēs Latvijas Universitātē (LU). Annija Kleinberga plāno stāties tajā pašā fakultātē: „Man ķīmija patīk. Es vadu privātstundas bērniem. Apmeklēju LU Jauno ķīmiķu skolu Rīgā. Domāju, ka šajā profesijā ir plašas darba iespējas.”


SABIEDRĪBAI NODERĪGI

Daniela Reimane atklāj: visspilgtāk atmiņā paliks tas, ka pirms kontroldarbiem klase vienmēr sadarbojas, lai visi iegūtu labas atzīmes. Viņa vēlas studēt ekonomiku: „Pašlaik skatos uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas filiāles programmu Reģionālā attīstība un pilsētekonomikas inženierija.” Mareks Ņikiforovs vēlas LU studēt Biznesa vadības un ekonomikas fakultātē: „Mani interesē uzņēmējdarbība, tāpēc vēlos ar to saistīt nākotni. Opim pieder uzņēmums, un es katru vasaru viņam palīdzu.”

Katrīna Olštreina vienmēr atcerēsies skolas Eirovīzijas konkursu, kurā piedalījušies ar spilgtu priekšnesumu. Par profesijas izvēli viņa saka: „Gribēju iet aktieros, bet divus gadus uzņemšanas nebūs, tāpēc Latvijas Universitātē studēšu politikas zinātni. Man šķiet, ka būs interesanti, sabiedrībai aktuāli un noderīgi. Vēlētos strādāt Saeimā.”

Samanta Felicita Meļņika saka: „Mācos šeit no 1. klases, un prieks, ka šo gadu laikā arī skola ir augusi.” Viņa domā Rīgas Tehniskajā universitātē studēt radošās industrijas. „Mani interesē ekonomika, un es negribētu darīt vienmuļu darbu. Gribu būt arī radoša un, piemēram, organizēt pasākumus.”


MĀKSLINIEKI UN PROGRAMMĒTĀJI

Martai Viktorijai Pētersonei visvairāk paticis pēdējā zvana pasākums. Viņa plāno studēt LU: „Vēlos būt programmētāja – tas mani interesē kopš 5. klases. Gribētu veidot mājaslapas.” Arī Reinis Eduards Indriksons par to interesējas: „Domāju pēc vidusskolas Ventspils augstskolā mācīties par programmēšanas speciālistu. Šķiet, ka šai profesijai ir nākotne, un jāmācās tikai divi gadi. Esmu jau mēģinājis programmēt.” Uģim Būdeniekam visvairāk patikušas tās dienas, kad nav notikusi pirmā stunda. Viņš grib studēt datorzinātni, jo tajā ir labi atalgots darbs: „Domāju, ka tā būs nākotnes profesija. Vēlos būt programmētājs, bet laiks rādīs.”

Laura Tihanova pēc vidusskolas dosies uz Dāniju apgūt multimediju dizainu un komunikāciju: „Pazīstu jauniešus, kuri tur studējuši, un esmu dzirdējusi labas atsauksmes. Tur par mācībām nav jāmaksā. Pēc tam atgriezīšos un varbūt vēl izmācīšos par zobu higiēnisti.”

Alise Opmane grib studēt LU: „Ceru apgūt preču dizainu, jo man ļoti patīk māksla un dizains. Arī skolā esmu gatavojusi mākslas priekšmetus.” Aleksis Daniels Ekks no skolas atcerēsies smieklīgos brīžus. „Plānoju mācīties Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Tur ir programmas, kas paredzētas arī pēc vidusskolas. Iešu tēva pēdās un būšu amatnieks – kalējs.”


KĀ OTRA ĢIMENE

Kristiāna Kovaļevska vēl nav izlēmusi, kur studēs: „Man ir tik daudz interešu, ka vienu nevaru izcelt, bet, kad nāks laiks, izdarīšu īsto izvēli.” Anetei Bulavai atmiņā paliks tie klasesbiedri, ar kuriem izveidojusies draudzība, tā esot kā otra ģimene. „Par to baidos visvairāk, jo katrs aizies uz savu pusi. Plānoju studēt aviāciju RTU. Mani jau no bērnības interesē lidmašīnas. Iespējams, gribētu strādāt par stjuarti.”

Beāte Paula Rudzīte atcerēsies garšīgās pusdienas un klases pasākumus. „Es vēl svārstos starp radošajām industrijām Latvijas Kultūras akadēmijā un medicīnu. Ja pēc studijām nevarēšu dabūt darbu profesijā, gribētu būt stjuarte. Mans lielais sapnis būtu kļūt par piloti, diemžēl tas ir ļoti dārgi.”

Rio Miks Zirnis RTU grib studēt Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē: „Arī mans krusttēvs darbojas šajā jomā.” Klāss Jansons uz skolu vienmēr esot nācis mācīties, nevis izklaidēties, bet pagaidām nav izdomājis, kur studēs: „Varbūt varētu strādāt celtniecībā.”


POLICISTI UN KARAVĪRI

Henrihs Bušmanis atcerēsies klases ekskursijas: „Tās vienmēr bijušas nepārspējamas.” Viņš vēl nav izlēmis, ko tieši darīt turpmāk: „Iespējams, saistīšu nākotni ar militāro jomu vai kļūšu par policistu. Zinu, ka policisti vajadzīgi.” Arī Lenija Adriāna Gustsone vēlas mācīties Policijas koledžā: „Domāju, ka es to varētu, jo man tāds raksturs. Arī autoskolas instruktors ir policists, un viņš mani vēl vairāk motivēja.” Dairis Peskops vēlas kļūt par karavīru: „Man tas patīk – esmu bijis jaunsargs, tagad esmu zemessargs, tāpēc turpināšu.”

Almai Vikijai Vikštremai būs skumīgi šķirties no klasesbiedriem. Viņa grib studēt LU: „Visu laiku domāju mācīties par juristi, bet pēdējā laikā domas svārstās – jo vairāk par šo profesiju interesējos, jo lielāks apjukums. Vēl viens variants ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.”


„REDZU SEVI UZ SKATUVES”

Aiva Kuršinska studēs Ventspils augstskolā: „Es jau sen zinu, ka profesiju gribu saistīt ar tulkošanu. Vēlos kļūt par tulku vācu valodā. Mācos šeit tikai otro gadu, pirms tam gāju Kuldīgas 2. vidusskolā, bet tikai šeit ir specializētais testa eksāmens vācu valodā.”

Nikola Kerena Centra vidusskolā mācās no 1. klases: „Atmiņā paliks pamatskolas laiks, jo tie bija trakākie un interesantākie gadi. Starpbrīžos vienmēr izdomājām, ko darīt, bet tagad visiem rokās telefoni. Vēlos strādāt mūzikas menedžmentā vai par latviešu valodas skolotāju.” Ailena Ķīķere dosies uz Kultūras akadēmiju: „Mācīšos par aktrisi, jo šī profesija mani patiešām saista. Es darbojos jauniešu teātrī Focus un sevi redzu uz skatuves Nacionālajā teātrī.”

Intervijas laikā skolā nebija Edmunda Alksniņa un Arvja Feldmaņa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.