Aizvērt
Tehnikumā būs jauna mācību metode

Tehnikumā būs jauna mācību metode

29. un 30. oktobrī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā (KTTT) notika programmas "Erasmus+" projekta "Didactics in Vocational Education and Training in the Digital Era" jeb "Profesionālās izglītības metodika un mācības digitālajā laikmetā" sanāksme par plašāku digitālo mācību metožu izmantošanu četrās profesionālajās skolās Dānijā, Zviedrijā, Igaunijā un Latvijā, kā arī Rostokas universitātē Vācijā.
2019. gada 8. novembrī, 04:00
Nākamajā numurā trešdien, 13. novembrī
  • Vecāki ārzemēs, bērni pie radiem.
  • Sarunā trenere Ilze Stukule.
  • Ārstei Svetlanai Serpānei jauns amats.
  • Lipaiķu baznīcā skan mūzika.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Priekšā daudz pārmaiņu

Priekšā daudz pārmaiņu

2019. gada 2. septembrī, 08:00
Sācies jauns mācību gads, un skolēni ar gladiolām, asterēm, dālijām un citām rudens puķēm rokās dodas uz skolu. Atkalredzēšanās prieks un mazliet arī bažas, jo izglītību skar būtiskas pārmaiņas, par kurām nezināmā vēl daudz.
Jaunietis ir pasaules atklājējs

Jaunietis ir pasaules atklājējs

2019. gada 2. septembrī, 07:00
Radoši, domājoši, jautri, gatavi izaicinājumiem – tā par sevi saka Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra (BJC) darbinieki. Pavisam viņu ir ap 60.
Pedagogus sveic darba jubilejās

Pedagogus sveic darba jubilejās

2019. gada 2. septembrī, 01:00
Pedagogu konferencē pirms jaunā mācību gada sākuma Kuldīgas novada pašvaldība tradicionāli sveica skolotājus apaļās darba jubilejās.
Skolas uzpostas jaunam cēlienam

Skolas uzpostas jaunam cēlienam

2019. gada 19. augustā, 04:57
Kuldīgas novada skolās vasarā veikti nelieli kosmētiskie remonti, pirkts inventārs un papildināti mācību materiālu krājumi. Pedagogu kolektīvi esot stabili, dažās skolās plānotas nelielas izmaiņas. Skolēnu skaits citviet līdzīgs kā pērn, bet citviet sarucis.
Kas jauns mūzikas skolā

Kas jauns mūzikas skolā

2019. gada 14. augustā, 02:56
„Man ir ļoti interesanti! Atkal ir izjūta, ka no rīta nevaru sagaidīt, kad došos uz darbu,” saka Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas direktore Andra Zvejniece, kura šajā amatā ir no 1. jūlija.
Pieteikšanās rit pilnā sparā

Pieteikšanās rit pilnā sparā

2019. gada 31. jūlijā, 08:00
Līdz 31. augustam turpinās pieteikšanās studiju programmās Latvijas Universitātes (LU) Kuldīgas filiālē un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā (KTTT).
Volejbolisti un vieglatlēti  šogad tiekas Kalnos

Volejbolisti un vieglatlēti šogad tiekas Kalnos

2019. gada 26. jūlijā, 08:00
Kopš 1972. gada Kuldīgas novada sporta skolas volejbola un vieglatlētikas nometnes rīkotas Īvandē, bet šogad tradīcija pārtrūkusi, jo muižas apsaimniekošanā ir izmaiņas, tāpēc šonedēļ jaunie sportisti devušies un Kalnu vidusskolas kompleksu Nīgrandē.
Lai no skolas iznāktu cilvēks

Lai no skolas iznāktu cilvēks

2019. gada 19. jūlijā, 00:00
No nākamā gada pamatskolas un vidusskolas klasēs pakāpeniski sāks ieviest valdības apstiprināto jauno izglītības standartu. Tas paredz skolēnos attīstīt 21. gadsimtam svarīgās kompetences – lai viņi skolā iegūtās zināšanas un prasmes spētu veiksmīgi pielietot dažādās dzīves situācijās. Reforma it kā gatava. Taču Daugavpils 10. vidusskolas direktore, pieredzējusī latviešu valodas skolotāja Valija Salna saka, ka izglītības reformai vēl būtu jāgatavojas, to nevar sākt "tukšā vietā".
Skolotājs: radoša un strauja profesija

Skolotājs: radoša un strauja profesija

2019. gada 10. jūlijā, 05:00
„Es nelieku mācīties no galvas notikumu gadskaitļus, lai gan daži jāzina. Drīzāk prasu savienot vēsturiskas norises, izprast procesus. Pati datumus un notikumus atceros ļoti labi. Varbūt tāpēc vēsture vienmēr padevusies un patikusi,” saka V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas jaunā vēstures skolotāja Marta Pujāte.
Gultiņa un rakstāmgalds reizē

Gultiņa un rakstāmgalds reizē

2019. gada 8. jūlijā, 04:00
Kuldīdzniece Līga Medne, mēbeļu dizaina specialitātē absolvējot Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu (KTTT), diplomdarbā darinājusi gultiņu meitiņai Annai. Bet to var pārveidot arī par rakstāmgaldu.
Cik skolu būs zem jautājuma zīmes?

Cik skolu būs zem jautājuma zīmes?1

2019. gada 5. jūlijā, 07:00
„Līmeņi iezīmēti kā pārejas posms. Pieļauju, ka pēc gadiem pieciem trešajā un ceturtajā līmenī pārsvarā būs pamatskolas un sākumskolas, bet mazāk – vidusskolu,” Kurzemes pašvaldību vadītājiem sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
Labākajiem skolēniem dāvina piedzīvojumu

Labākajiem skolēniem dāvina piedzīvojumu

2019. gada 12. jūnijā, 02:12
Aizvadītajā nedēļā Skrundas novada pašvaldība sumināja labākos skolēnus un kopā ar tradicionālajiem pateicības rakstiem dāvināja ekskursiju uz patruļkuģa "Skrunda P-05".
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi