Aizvērt
Lai no skolas iznāktu cilvēks

Lai no skolas iznāktu cilvēks

No nākamā gada pamatskolas un vidusskolas klasēs pakāpeniski sāks ieviest valdības apstiprināto jauno izglītības standartu. Tas paredz skolēnos attīstīt 21. gadsimtam svarīgās kompetences – lai viņi skolā iegūtās zināšanas un prasmes spētu veiksmīgi pielietot dažādās dzīves situācijās. Reforma it kā gatava. Taču Daugavpils 10. vidusskolas direktore, pieredzējusī latviešu valodas skolotāja Valija Salna saka, ka izglītības reformai vēl būtu jāgatavojas, to nevar sākt "tukšā vietā".
2019. gada 19. jūlijā, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 24. jūlijā
  • Vai celt minimālo algu?
  • "Pazīsti! Atbalsti! Sargā!" – pielikums par zivīm.
  • Vispusīgā Baiba Svjatska.
  • Pētera ielas stāsti.
  • Teikvondo cīkstone Džesika Logina.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Izdarīts daudz, aicinās jaunus biedrus

Izdarīts daudz, aicinās jaunus biedrus

2019. gada 21. janvārī, 00:00
Dziedot spēka dziesmas un zīmējot latvju zīmes, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Kuldīgas starpnovadu arodorganizācijas padome brīvdienu mājā "Raxti" atskatījās uz pērn paveikto.
Dziesmas mācījās vēl naktī

Dziesmas mācījās vēl naktī

2019. gada 18. janvārī, 08:00
Tautasdziesmu dziedāšanas konkursā "Lakstīgala" ceļazīmi uz Kurzemes kārtu no Kuldīgas novada saņēma Ēdoles pamatskolas 1.–4. klases un Turlavas pamatskolas 5.–9. klases komanda.
Bērnudārzā kļuvis interesantāk

Bērnudārzā kļuvis interesantāk

2019. gada 16. janvārī, 03:00
„Vecākie bērni ēdienu uz šķīvja uzliek paši, ielej krūzītē tēju vai sulu. Tas ļoti atšķiras no tā, kā bija agrāk, kad visiem galdu uzklāja auklīte,” Kuldīgas bērnudārza „Bitīte” vadītāja Līga Megne stāsta, kā tiek ieviesta kompetenču izglītība jeb uz skolēnu orientēta mācīšanās.
Liela interese par mācībām senioriem

Liela interese par mācībām senioriem

2019. gada 11. janvārī, 04:00
„Tas, kas te notiek, man liek domāt par filmu "Džimlai rūdi rallallā". Arī jūs esat cilvēki, kuri vēlas mainīt pasauli,” tā vairāk nekā 100 novada pensionārus Kuldīgas senioru skolas atklāšanā Mākslas namā uzrunāja mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics.
„Skolotājam jābūt formā”

„Skolotājam jābūt formā”1

2019. gada 9. janvārī, 03:00
„Gandarījuma mirkļi skolā mijas ar darvas pilieniem. Reizēm kā jebkuram uznāk šaubas – varbūt darīt ko citu, bet brīžiem liekas, ka šī ir mana īstā vieta,” tā Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas direktores vietniece, bioloģijas un ķīmijas skolotāja Ilze Ose saka pēc fonda „Draudzīgais aicinājums” balvas „Lielā pūce” saņemšanas. Vairāk 9. janvāra „Kurzemniekā”.
Kas notiek ar skolēnu pareizrakstību?

Kas notiek ar skolēnu pareizrakstību?1

2018. gada 17. decembrī, 05:00
Sarakste lietotnēs „WhatsApp” un „Messenger”, sociālajos tīklos un forumos – rakstu valoda telefonā un datorā kļuvusi nozīmīgāka nekā jebkad agrāk. Par to, vai skolēni tajā ievēro pareizrakstību, 17. decembra „Kurzemniekā” stāsta Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas latviešu valodas skolotāja Aiga Moļņika. Par saziņu tiešsaistē runā arī skolēni.
Augsts novērtējums skolām

Augsts novērtējums skolām

2018. gada 14. decembrī, 08:00
Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingā par labākajām atzītas arī divas mūspuses mācību iestādes: Alsungas vidusskolai lauku vidusskolu grupā 1. vieta grupā "Izaugsme", bet Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolai (KMHZV) specializēto skolu grupā 1. vieta un Lielā pūce kategorijā "Dabas zinības".
Kas tik viss nenotiek skolā!

Kas tik viss nenotiek skolā!

2018. gada 10. decembrī, 02:00
„Kad valsts svētku nedēļa ar patriotisku koncertu, erudīcijas konkursiem un sacensībām "Superpuika" bija aizvadīta, sākās nākamās aktivitātes,” Turlavas pamatskolas direktores Lāsmas Veigeltes stāstītais pārliecina, ka dīku dienu kolektīvā nav.
Rīta stunda bērniem

Rīta stunda bērniem

2018. gada 26. novembrī, 04:00
Reizi mēnesī sešgadnieki un pirmklasnieki dodas uz Skrundas bērnu bibliotēku, lai kopīgi ar bibliotekāri lasītu grāmatu.
„Lai taptu filma, vajag tikai telefonu”

„Lai taptu filma, vajag tikai telefonu”

2018. gada 23. novembrī, 00:00
Režisors Armands Ekštets Skrundas novada skolēniem šomēnes praktiskā nodarbībā mācīja, kā uzņemt pašiem savu filmu.
Sacenšas Lāčplēši un Spīdolas

Sacenšas Lāčplēši un Spīdolas

2018. gada 14. novembrī, 04:45
Skolās notikuši dažādi Lāčplēša dienas pasākumi. V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā visu nedēļu audzēkņi spēku un veiklību pārbaudīja tradicionālajā konkursā Lāčplēsis un Spīdola.
Būs drošāki un pratīs sadarboties

Būs drošāki un pratīs sadarboties

2018. gada 12. novembrī, 02:00
Konkurss 5. klasēm "Ko tu zini par drošību?", kas 6. novembrī notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Saldus daļā, piedalījās arī Skrundas vidusskolas skolēni.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi