Aizvērt
Vecākas ziņas
Jābūt divreiz apņēmīgākiem

Jābūt divreiz apņēmīgākiem

2018. gada 25. aprīlī, 00:00
Kuldīgas 2. vidusskolas 12.n jeb neklātienes klasē mācās jaunieši katrs ar savu pilngadīga cilvēka pieredzi, bet vienotu atziņu, ka izglītība ļoti vajadzīga.
Piedalījušies visur, kur var

Piedalījušies visur, kur var

2018. gada 20. aprīlī, 00:00
„Katrs dalās ar idejām, esam ļoti aktīvi un spējam pēdējā brīdī vienoties, ko darīt pasākumos,” tā sevi raksturo Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas divpadsmitie – pēdējā izlaiduma klase ģimnāzistu statusā. (Rudenī tā jau būs dzejnieka vārdā nosauktā Kuldīgas vidusskola.) Audzēkņi stāsta, kas paliks atmiņā un par ko viņi vēlas kļūt.
Ko asie prāti zina par Latviju

Ko asie prāti zina par Latviju

2018. gada 16. aprīlī, 02:00
„Veicinām jauniešu vēlmi izzināt Latviju, jo šī ir valsts simtgade,” tā par tradicionālo erudītu konkursu "Aso prātu cīņas" saka Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Ieva Kaltniece.
Apvienoto skolu vadīs Jana Jansone

Apvienoto skolu vadīs Jana Jansone

2018. gada 6. aprīlī, 00:00
Jauno V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu, kas darbu sāks 1. jūlijā, apvienojot Kuldīgas Alternatīvo sākumskolu (arī Padures filiāli), V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāziju un Kuldīgas pamatskolu, vadīs līdzšinējā ģimnāzijas direktore un pamatskolas direktora pienākumu izpildītāja Jana Jansone.
„Skola 2030”: kompetents bērnudārznieks

„Skola 2030”: kompetents bērnudārznieks

2018. gada 26. martā, 07:00
Pirmie, kas uz savas ādas izjutīs jauno kompetenču pieejā balstīto mācību saturu (sauktu arī par „Skolu 2030”), ir pirmsskolu audzēkņi. Bērnudārzi pēc jaunā modeļa, kas vēl top, darbu sāks jau šoruden. Ko šī pieeja paredz un kā mainīsies audzēkņu un pedagogu ikdiena – 26. marta „Kurzemniekā”.
Kuldīgā piedāvās studijas maģistriem

Kuldīgā piedāvās studijas maģistriem

2018. gada 23. martā, 00:00
Kāds būs mācību saturs Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) topošajā filiālē Kuldīgā? Atbildes divas dienas meklēja darba grupa: LMA mācību spēki, Ekomomikas un Kultūras ministrijas pārstāvji, sociālantropologi u.c.
Mazā klasē pieeju var atrast katram

Mazā klasē pieeju var atrast katram

2018. gada 16. martā, 00:00
Kuldīgas mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 12. klasē palikuši tikai deviņi audzēkņi. Reizēm tas traucējot, tomēr daudziem patīk, ka pedagogi var mācību vielu izskaidrot katram.
Trīs godalgas saksofonistēm

Trīs godalgas saksofonistēm

2018. gada 14. martā, 04:00
Ar 1. vietu no XIII Kurzemes un Žemaitijas mūzikas skolu audzēkņu konkursa Saldū atgriezusies kuldīdzniece, 3. saksofona klases audzēkne Una Lorberga, kuru sagatavojusi skolotāja Daiga Solovjova.
Iegūta profesija un jauni draugi

Iegūta profesija un jauni draugi

2018. gada 12. martā, 04:00
„Prakses laikā sapratu, ka aukles profesijā tiešām gribētu strādāt,” saka Zane Karlshofa, kas nupat kļuvusi par Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma absolventi.
Tie, kuri veidos Latvijas nākotni

Tie, kuri veidos Latvijas nākotni

2018. gada 9. martā, 00:00
„Esam jautri un ļoti vienoti, negribam iet no skolas prom, jo mums tā visa pietrūks,” atzīst Kuldīgas Centra vidusskolas 12.m klases audzēkņi.
Pirmais izlaidums

Pirmais izlaidums

2018. gada 28. februārī, 08:00
„Atceros: bija bažas un neizpratne par turpmākajām studijām. Bet viss beidzies veiksmīgi, nekas cits netika mainīts, tikai augstskolas nosaukums,” saka Latvijas Universitātes (LU) Kuldīgas filiāles pirmā izlaiduma absolvente Zane Kapitanova.
Patiesi laba komanda

Patiesi laba komanda

2018. gada 23. februārī, 00:00
Sirsnīgi, atsaucīgi, gudri, atjautīgi, draudzīgi, izdarīgi, vienoti, radoši – vēl un vēl labus vārdus par saviem divpadsmitajiem saka Skrundas vidusskolas skolotāja Aiva Čehoviča.