Aizvērt
Lai no skolas iznāktu cilvēks

Lai no skolas iznāktu cilvēks

No nākamā gada pamatskolas un vidusskolas klasēs pakāpeniski sāks ieviest valdības apstiprināto jauno izglītības standartu. Tas paredz skolēnos attīstīt 21. gadsimtam svarīgās kompetences – lai viņi skolā iegūtās zināšanas un prasmes spētu veiksmīgi pielietot dažādās dzīves situācijās. Reforma it kā gatava. Taču Daugavpils 10. vidusskolas direktore, pieredzējusī latviešu valodas skolotāja Valija Salna saka, ka izglītības reformai vēl būtu jāgatavojas, to nevar sākt "tukšā vietā".
2019. gada 19. jūlijā, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 24. jūlijā
  • Vai celt minimālo algu?
  • "Pazīsti! Atbalsti! Sargā!" – pielikums par zivīm.
  • Vispusīgā Baiba Svjatska.
  • Pētera ielas stāsti.
  • Taekvondo cīkstone Džesika Logina.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Bērni kā nākotnes auditorija

Bērni kā nākotnes auditorija

2018. gada 7. maijā, 00:00
Latvijas simtgades centrālā projekta "Skolas soma" ideja un mērķis ir ikvienam skolēnam dot iespēju iepazīt kultūras, mākslas, vēstures, zinātnes un dabas vērtības, tādējādi veicinot pilsoniskas, atbildīgas, kultūrizglītotas un kritiski domājošas sabiedrības attīstību. Liela loma šī mērķa sasniegšanā ir kultūras iestādēm un institūcijām, kas piedāvā atbilstošu kvalitatīvu saturu. Cik lielā mērā tās ir ieinteresētas bērnu un jauniešu auditorijā?
Ģimnāzija apgūst citzemju pieredzi

Ģimnāzija apgūst citzemju pieredzi

2018. gada 2. maijā, 04:00
V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā aprīlis bijis notikumiem bagāts, un divi saistīti ar starptautisku sadarbību. Jaunu pieredzi guvuši gan pedagogi, gan skolēni.
Mājmācība – atbilde izglītības sistēmas krīzei

Mājmācība – atbilde izglītības sistēmas krīzei

2018. gada 27. aprīlī, 02:00
„Mājmācība ir ļoti cieši ģimeniska lieta, kurā vecāku attiecības ir galvenās,” tā, stāstot par šādu mācību veidu, seminārā Kuldīgā teica Valmieras privātskolas "Universum" direktors Andis Apsītis.
Jābūt divreiz apņēmīgākiem

Jābūt divreiz apņēmīgākiem

2018. gada 25. aprīlī, 00:00
Kuldīgas 2. vidusskolas 12.n jeb neklātienes klasē mācās jaunieši katrs ar savu pilngadīga cilvēka pieredzi, bet vienotu atziņu, ka izglītība ļoti vajadzīga.
Piedalījušies visur, kur var

Piedalījušies visur, kur var

2018. gada 20. aprīlī, 00:00
„Katrs dalās ar idejām, esam ļoti aktīvi un spējam pēdējā brīdī vienoties, ko darīt pasākumos,” tā sevi raksturo Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas divpadsmitie – pēdējā izlaiduma klase ģimnāzistu statusā. (Rudenī tā jau būs dzejnieka vārdā nosauktā Kuldīgas vidusskola.) Audzēkņi stāsta, kas paliks atmiņā un par ko viņi vēlas kļūt.
Ko asie prāti zina par Latviju

Ko asie prāti zina par Latviju

2018. gada 16. aprīlī, 02:00
„Veicinām jauniešu vēlmi izzināt Latviju, jo šī ir valsts simtgade,” tā par tradicionālo erudītu konkursu "Aso prātu cīņas" saka Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Ieva Kaltniece.
Apvienoto skolu vadīs Jana Jansone

Apvienoto skolu vadīs Jana Jansone

2018. gada 6. aprīlī, 00:00
Jauno V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu, kas darbu sāks 1. jūlijā, apvienojot Kuldīgas Alternatīvo sākumskolu (arī Padures filiāli), V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāziju un Kuldīgas pamatskolu, vadīs līdzšinējā ģimnāzijas direktore un pamatskolas direktora pienākumu izpildītāja Jana Jansone.
„Skola 2030”: kompetents bērnudārznieks

„Skola 2030”: kompetents bērnudārznieks

2018. gada 26. martā, 07:00
Pirmie, kas uz savas ādas izjutīs jauno kompetenču pieejā balstīto mācību saturu (sauktu arī par „Skolu 2030”), ir pirmsskolu audzēkņi. Bērnudārzi pēc jaunā modeļa, kas vēl top, darbu sāks jau šoruden. Ko šī pieeja paredz un kā mainīsies audzēkņu un pedagogu ikdiena – 26. marta „Kurzemniekā”.
Kuldīgā piedāvās studijas maģistriem

Kuldīgā piedāvās studijas maģistriem

2018. gada 23. martā, 00:00
Kāds būs mācību saturs Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) topošajā filiālē Kuldīgā? Atbildes divas dienas meklēja darba grupa: LMA mācību spēki, Ekomomikas un Kultūras ministrijas pārstāvji, sociālantropologi u.c.
Mazā klasē pieeju var atrast katram

Mazā klasē pieeju var atrast katram

2018. gada 16. martā, 00:00
Kuldīgas mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 12. klasē palikuši tikai deviņi audzēkņi. Reizēm tas traucējot, tomēr daudziem patīk, ka pedagogi var mācību vielu izskaidrot katram.
Trīs godalgas saksofonistēm

Trīs godalgas saksofonistēm

2018. gada 14. martā, 04:00
Ar 1. vietu no XIII Kurzemes un Žemaitijas mūzikas skolu audzēkņu konkursa Saldū atgriezusies kuldīdzniece, 3. saksofona klases audzēkne Una Lorberga, kuru sagatavojusi skolotāja Daiga Solovjova.
Iegūta profesija un jauni draugi

Iegūta profesija un jauni draugi

2018. gada 12. martā, 04:00
„Prakses laikā sapratu, ka aukles profesijā tiešām gribētu strādāt,” saka Zane Karlshofa, kas nupat kļuvusi par Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma absolventi.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi